Новини

Вироблено… у сараї

Працівники податкової міліції Кіровоградщини виявили підпільне виробництво алкогольного сурогату.


У результаті розслідування кримінальної справи за фактом реалізації алкогольних виробів незаконного виробництва податківцями було виявлено місце виготовлення спиртного.

На окраїні райцентру, подалі від стороннього ока, у занедбаному приміщенні підприємлива жінка обладнала гуральню. Процес було налагоджено з розмахом, про що свідчили численні порожні та заповнені рідиною 200-, 50-, 20- та 5-літрові пластикові ємності. У сараї панувала повна антисанітарія: бруд, павутиння та сморід, однак запас дров, грубка, підведене освітлення (до речі, без відповідних дозволів) вказували на те, що підприємниця розраховувала займатися незаконним промислом й у зимову пору. Технологія ж виробництва спиртного була доволі простою: двоє працівників, один з яких — неповнолітній, змішували спирт із водою з місцевого водоймища, а готову продукцію очищували за допомогою оцту, розливали у брудну пластикову тару і відправляли до заздалегідь підготовлених точок реалізації. Продавці реалізовували алкоголь місцевим мешканцям.

Згідно з висновком експертного дослідження спиртовмісних сумішей Кіровоградського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз вилучена рідина є спиртом етиловим, який не відповідає вимогам ДСТУ, а виготовлені з нього алкогольні напої - водно-спиртовими сумішами, які також не відповідають вимогам ДСТУ.

Тобто досліджена спиртовмісна рідина є неякісною алкогольною продукцією, вживання якої небезпечне для здоров'я людини.

Податківцями вилучено з незаконного обігу близько 200 л спирту, 570 л спиртних напоїв та пластикову тару на загальну суму близько 55 тис. грн.


Анжела ДЗІНЗЮРА,
прес-офіцер УПМ ДПС у Кіровоградській області