Новини

Звітує УПМ ДПА у Харківській області

  • За 12 місяців 2010 р. податковою міліцією Харківської області забезпечено надходження коштів до держбюджету в розмірі понад 254,1 млн. грн.
  • Викрито 180 злочинів у сфері оподаткування, з яких 157 (87,2%) — тяжкі та особливо тяжкі.
  • Виявлено та припинено незаконну діяльність 6 конвертаційних центрів, через які було проконвертовано понад 1,3 млрд. грн.
  • З незаконного обігу вилучено товарів на загальну суму 44,630 млн. грн., з яких 19,980 млн. грн. — підакцизні.
  • Виявлено 127 фактів подання суб’єктами господарської діяльності необґрунтованих заяв на відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 73,4 млн. грн.

«Цукрові» злодії

Зловмисники за допомогою підробних документів здійснювали безтоварні операції купівлі-продажу цукру.


За матеріалами працівників відділу податкової міліції ДПІ у Київському районі м. Харкова та слідчого управління ГУ МВС України в Харківській області порушено та розслідується кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого частиною першою ст. 358 Кримінального кодексу України щодо керівництва однієї з оптових фірм м. Харкова, яке, зловживаючи службовим становищем, підробляло документи.

Протягом IV кварталу минулого року зловмисники складали підроблені договори, видаткові, податкові накладні та інші документи, за допомогою яких здійснювалися безтоварні операції купівлі-продажу цукру між приватними підприємствами міст Харкова та Донецька. Таким чином, «цукрові» злодії завищили податковий кредит у декларації з ПДВ за грудень 2010 р. на суму понад 88 млн. грн.

Тривають слідчо-оперативні заходи, спрямовані на встановлення осіб, причетних до скоєння злочину.

На чужому нещасті...

Керівник однієї з харківських будівельних фірм ще в період 2006 — 2007 рр. за договорами прав вимоги боргу привласнив кошти одного з великих харківських підприємств-боржників у сумі понад 4 млн. грн.


Таким чином, зловмисник незаконно заволодів грішми, використавши їх на придбання товарно-матеріальних цінностей і послуг, тобто легалізував кошти, добуті злочинним шляхом.

За матеріалами працівників податкової міліції ДПА у Харківській області та слідчого відділу Куп’янської транспортної прокуратури щодо зловмисника було порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого частиною другою ст. 209 Кримінального кодексу України (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

Вживаються додаткові заходи щодо встановлення ліквідного майна з метою погашення нанесених державі збитків, а також осіб, причетних до скоєння злочину.


Євгенія БОНДАРЕНКО,
прес-офіцер УПМ ДПА у Харківській області