Новини

Селекторна нарада в ДПА України

Про виконання органами ДПС завдань із забезпечення надходжень до бюджетів у лютому 2011 р., повноту сплати задекларованих суб’єктами господарювання сум податку на прибуток за 2010 р. йшлося під час розширеної селекторної апаратної наради в ДПА України 24 лютого 2011 р.

У нараді взяли участь Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО, Перший заступник Голови ДПС України — начальник податкової міліції Андрій ГОЛОВАЧ, заступники Голови ДПС України Олександр КЛИМЕНКО та Сергій ЛЕКАРЬ, заступники Голови ДПА України, керівники структурних підрозділів ДПА України, голови, перші заступники голів, перші заступники голів — начальники управлінь податкової міліції, заступники голів — начальники спеціалізованих державних податкових інспекцій з обслуговування великих платників податків в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.


«У 2011 році в умовах впровадження економічних і соціальних реформ органам ДПС визначено напружені завдання із забезпечення надходжень до бюджету. Водночас у січні ці завдання виконано на 105,8%. Ми вже бачимо і прораховуємо резерви для безумовного виконання всіх завдань на І квартал цього року», — наголосив Голова ДПС України Віталій Захарченко.

За його словами, цьому сприяють підвищення результативності роботи підрозділів податкової служби, заходи щодо боротьби з тіньовою економікою та залучення коштів до бюджету, покращення роботи підрозділів податкового контролю юридичних осіб у частині відбору та проведення перевірок ризикових суб’єктів господарювання, посилення системи контролю у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, запобігання тіньовому обігу підакцизних товарів.

«ПДВ віддзеркалює стан тіньової економіки», — зазначив заступник Голови ДПА України Олексій Любченко. Він вважає, що  позитивні тенденції адміністрування податку на додану вартість вплинули на надходження з податку на прибуток, доля якого у загальних надходженнях бюджету зросла до більше ніж 40%. За його словами, зростання находжень з ПДВ до бюджету відбувається також внаслідок залучення до оподаткування підприємств, які раніше мінімізували сплату податків.

«ДПС і надалі посилюватиме боротьбу з корупцію», — переконаний Голова ДПС України Віталій Захарченко.

«Ми повинні виконувати напружені завдання з наповнення бюджету, вживаючи реальних заходів з детінізації економіки», — заявив заступник Голови ДПС України Олександр Клименко.

Заступник Голови ДПС України Сергій Лекарь звернув увагу голів податкових інспекцій на питання боротьби з фактами виплат тіньових зарплат і несплати податків.

Про перевірки правомірності сформованих підприємствами-зернотрейдерами кредитів з ПДВ та факти штучного податкового кредиту, утвореного кількома суб’єктами господарювання для підприємств майже всіх регіонів України, йшлося у виступі Першого заступника Голови ДПС України — начальника податкової міліції Андрія Головача.

Учасників наради було поінформовано, що однією з прибуткових схем залишається незаконна конвертація коштів: з початку року працівниками податкової міліції викрито 21 конвертаційний центр. Тому дієвим заходом з наповнення бюджету є ліквідація наслідків діяльності таких центрів та відшкодування завданих державі збитків, — наголошувалося під час наради.

Голова ДПС України Віталій Захарченко на завершення наради зосередив увагу на наявних резервах, які дадуть змогу виконати завдання з надходжень податків до бюджету, а саме: детінізації економіки, боротьбі з корупцією в органах ДПС, покращенні сервісу для платників податків, позитивних загальноекономічних тенденціях.

Селекторна нарада в ДПА України