Юридична практика

Практика запровадження та застосування положень Податкового кодексу України

Під такою назвою у м. Києві відбувся Всеукраїнський семінар для великих платників податків.

В обговоренні, яке пройшло у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім», взяли участь Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО, президент Асоціації платників податків України Валентина АРБУЗОВА, провідні фахівці ДПА України, зокрема: Сергій ДОВГАЛЬ — директор Департаменту обслуговування великих платників податків ДПА України, Наталія ХОЦЯНІВСЬКА — директор Департаменту адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України, Ганна Білоцерківська — заступник директора Департаменту адміністрування податку на додану вартість ДПА України — начальник відділу удосконалення законодавства та методології, Мирослав ЛАБА — директор Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування ДПА України та інші.


«Державна податкова служба змінює філософію своєї роботи та стає відкритішою для громадськості. Наші взаємовідносини з платниками податків повинні будуватися на довірі, адже прозорість і відкритість можливі лише тоді, коли сторони довіряють одна одній», — наголосив Голова ДПС України Віталій Захарченко на відкритті семінару. Він також зазначив, що розпочато новий етап відносин між громадськістю і державною податковою службою. Йдеться про зміну пріоритетів з фіскальних на обслуговування платників податків, тобто розширення спектра послуг, які надаються платникам, та покращення їх якості.

Програма семінару складалася з трьох частин: лекційної, практично-дискусійної та індивідуальних консультацій. Організатори сфокусували увагу численних учасників події, зокрема, на таких темах:

  • реформування взаємовідносин органів ДПС та великих платників податків;
  • сплата ПДВ в умовах нових методів його адміністрування;
  • особливості виконання юридичними особами функцій податкового агента;
  • порядок проведення податкових перевірок;
  • практичні аспекти подання електронної звітності;
  • особливості сплати єдиного соціального внеску.

Найбільший інтерес в учасників семінару викликали питання щодо автоматичного відшкодування ПДВ, визначення звичайної ціни для товарів, що імпортуються, добровільної реєстрації платниками ПДВ, новацій в оподаткуванні прибутку підприємств у контексті Податкового кодексу та взаємовідносин податкових органів і платників податків.

Для всіх, хто взяв участь у семінарі, Асоціація платників податків України спільно з фахівцями ДПА України підготувала брошуру «Обслуговування та оподаткування великих платників податків у 2011 році», в якій викладено особливості взаємовідносин органів ДПС з великими платниками податків на нинішньому етапі розвитку України.

Семінар відбувся в рамках Меморандуму податкових відносин та Плану спільних дій на 2011 рік між Державною податковою службою України та ВГО «Асоціація платників податків України».


Сергій СОБУЦЬКИЙ