Статті

Професійний досвід ветеранів — молодим податківцям

Засідання президії ВГО «Асоціація ветеранів ДПС України», присвячене підсумкам її роботи у 2010 р., відбулося 23 лютого.

Незабаром Асоціація відзначатиме пятиріччя своєї діяльності. На засіданні її президії йшлося про те, якими здобутками наші уславлені ветерани зустрічають цю дату. Адже реорганізаційні зміни, що активно проходять у податковій сфері, стали можливими завдяки могутньому фундаменту, закладеному податківцями старшого покоління.


Поздоровляючи ветеранів з Днем захисника Вітчизни, заступник Голови ДПА України — голова Ради Асоціації Олександр Котькало наголосив, що серед податківців старшого покоління чимало тих, хто не тільки служив у лавах Збройних сил, а й захищав свою Вітчизну на фронтах Великої Вітчизняної війни. «І сьогодні ветерани в строю, вони прагнуть передати багатий життєвий і професійний досвід молодому поколінню податківців. Понад дев’ять тисяч ветеранів податкової служби нині згуртувала навколо себе Асоціація. І наше завдання — створити для них такі умови, за яких вони б постійно відчували нашу підтримку, піклування тих колективів, де вони колись працювали. Цей напрям нашої діяльності потрібно всебічно поглиблювати», — зазначив він.

І дійсно, вже стали доброю традицією регулярні зустрічі студентів і курсантів Національного університету ДПС України з ветеранами-податківцями, уроки професіоналізму, які особливо запам’ятовуються молодим, тощо. Про результати роботи громадського об’єднання в минулому році, проблеми, пов’язані з подальшим розвитком ветеранського руху, та шляхи їх вирішення розповіла у своєму виступі перший заступник голови Ради Асоціації Ельвіра Єрмолаєва. Учасники засідання окреслили низку питань, спрямованих на подальшу розбудову ВГО, зміцнення її зв’язків з державною податковою службою та всіляке сприяння її діяльності.

Грунтовного обговорення набула і діяльність громадського об’єднання в році, що розпочався. Зокрема, вирішено ще більше активізувати в регіонах роботу з подальшого розширення мережі місцевих ветеранських осередків, забезпечення соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку, розроблено план спільних дій Асоціації з Центральною Радою профспілок України у 2011 р.

«Робота з молоддю та студентами Національного університету ДПС України — постійно у полі зору наших ветеранів, яким є чим поділитися з майбутніми податківцями. Ми вдячні ветеранам за велику роботу з волонтерського руху, який набуває все більшого поширення серед членів ВГО. Це доволі вагома всебічна підтримка ДПС у роз’ясненні положень Податкового кодексу», — зазначив у своєму виступі почесний голова Асоціації Олександр Папаіка.

Небайдужість до проблем сьогодення, прагнення брати посильну участь у подальшій розбудові державної податкової служби, піклуватися про зростання авторитету працівника ДПС у платників податків відчувались у виступах учасників зустрічі. Ветерани розповіли про існуючі проблеми на місцях, окреслили шляхи їх вирішення. На засіданні було розглянуто і прийнято за основу проект Положення про ветеранів податкової служби України — важливий документ, який визначає статус членів Асоціації, їх роль та місце у суспільстві.


Юрій НОВИКОВ

Засідання президії ВГО «Асоціація ветеранів ДПС України»