Новини

Орнамент з податковими мотивами

Самобутні вишивані і ткацькі вироби решетилівських майстрів з Полтавщини знані далеко за межами України.

Приміром, одну із зал штаб-квартири Організації Об’єднаних Націй прикрашає орнаментальний килим, витканий решетилівською майстринею гобелена Надією Бабенко, членом Національної спілки художників України. Вироби місцевих вишивальниць демонструвалися на міжнародних виставках у Парижі, Санкт-Петербурзі, Харкові, Москві, де мали успіх не лише серед пересічних відвідувачів, а й у відомих у світі знавців і цінителів народного мистецтва.


Решетилівський художній професійний ліцей — один з небагатьох в Україні, що зберігає і примножує славні традиції народних ремесел. У виробах талановитих випускників навчального закладу вдало поєднуються класичні тенденції з новітніми віяннями моди, сучасними стилями і напрямами. Невипадково саме в ліцеї, що став своєрідним осередком автентичності національного народного мистецтва і культури, нещодавно відбулася акція «Задекларовані доходи — для розквіту свого краю». Під час зустрічі працівників Полтавської МДПІ з учнями та викладачами навчального закладу заступник начальника інспекції, начальник Решетилівського відділення Полтавської МДПІ Володимир Корсун нагадав, що в Україні триває кампанія з декларування доходів громадян і до 1 травня 2011 р. громадяни мають подати декларацію про доходи за минулий рік. З початку нинішнього року свій дохід вже задекларували 42 жителі району, які сплатили до бюджету понад 20 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб.

Володимир Корсун звернувся до статистики, що наочно демонструє вагомість внеску решетилівчан до місцевої скарбниці. Так, у 2010 р. 676 громадян добровільно задекларували доходи та сплатили до бюджету понад 267 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. Зокрема, 88 декларантів спрямували до бюджету близько 160 тис. грн. податку після отримання доходу у вигляді спадщини, 284 декларації подано громадянами, які одноосібно обробляють земельні ділянки: сума задекларованих ними доходів становить 285 тис.  грн. Минулого року від погашення заборгованості з інвестиційних прибутків надійшло 453 тис. грн. і всі ці кошти було спрямовано на вирішення соціальних потреб районної громади.

Ліцеїсти жваво цікавилися проблемами, які безпосередньо стосуються їхньої майбутньої професійної діяльності: особливостями оподаткування самозайнятих осіб, питаннями щодо подання декларації для отримання податкової знижки тощо. Податківці надали майбутнім майстрам вичерпні відповіді на всі їхні запитання, подарували календарі й листівки з інформацією про кампанію декларування доходів громадян. А насамкінець висловили сподівання, що податкова культура майстрів стане взірцевою, як і високе мистецтво вишивки, килимарства і ткацтва, що прославило Решетилівський край на весь світ.


Ірина ВОВК,
начальник відділу громадських

зв’язків ДПА у Полтавській області

Решетилівський художній професійний ліцей