Статті

Зворотний бік диска

Факт…

Аудіовізуальне фіаско

Працівники УПМ ДПА у Полтавській області спільно з працівниками Миргородської міжрайонної прокуратури в пункті прокату відеокасет та DVD-дисків у Миргородському районі виявили факт розповсюдження аудіовізуальних творів, які пропагують культ насильства і жорстокості. Прокат і реалізацію здійснював 41-річний місцевий приватний підприємець.

Під час огляду приміщення податківці вилучили комп’ютер, два принтери для виготовлення поліграфічної продукції, 6,303 тис. DVD- та CD-дисків із записами аудіовізуальної продукції, на яких були відсутні обов’язкові контрольні марки України, на загальну суму близько 46 тис. грн. Завдяки вжитим заходам податківцями також вилучено обладнання та готової продукції на суму понад 200 тис. грн. Слідство триває.

За матеріалами дослідчої перевірки Миргородською міжрайонною прокуратурою відносно приватного підприємця порушено кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених частиною другою ст. 2031 «Незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для їх виробництва» та частиною другою ст. 300 «Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості» Кримінального кодексу України. Порушнику загрожує до п’яти років ув’язнення.


За матеріалами УПМ ДПА у Полтавській області

 

... і коментар

В. о. начальника відділення протидії незаконному обігу підакцизних товарів УПМ ДПА у Полтавській області — майор податкової міліції Дмитро ПахомовПорушення авторського права і суміжних прав завдають матеріальної шкоди не лише суб’єктам такого права, а й економіці в цілому. Про загрози, які приховує неліцензована продукція, розповідає в. о. начальника відділення протидії незаконному обігу підакцизних товарів УПМ ДПА у Полтавській області — майор податкової міліції Дмитро ПАХОМОВ.


Неліцензійні, або так звані контрафактні, диски з відео- й аудіозаписами, іграми та програмним забезпеченням до комп’ютерів реалізовують зазвичай на роздрібних ринках, у невеличких приватних магазинах та на вуличних ятках. Пересічного покупця приваблюють насамперед ціни на такий товар, що значно нижчі, ніж на оригінальну продукцію. Втім, купуючи піратські диски, рідко хто замислюється над тим, які ризики для споживача вони приховують. А дарма, бо для їх тиражування зловмисники за безцінь скуповують диски, виготовлені з дешевих матеріалів, які можуть ускладнити роботу комп’ютерів, ігрових приставок та програвачів. Зіпсована техніка — це лише один із неприємних сюрпризів, до яких може призвести користування дисками підпільного виробництва. Набагато серйознішу загрозу для здоров’я становлять розтиражовані неякісні й дешеві мультфільми та ігри, які дорослі купують для дітей. Низькі контрастність, різкість і розмите зображення, дефекти звучання викликають у дитини роздратування, а ще гірше — можуть реально спричинити зорові розлади.

Таку небезпеку приховують і фільми на DVD-носіях. Пірати, прагнучи підвищити споживчий попит, «заганяють» на один диск по 6 — 12 кінофільмів, що спотворює оригінал, помітно погіршуючи його якість.

Щодо різноманітного програмного забезпечення, поширеного на ринку піратської продукції, то, по-перше, підпільно скопійовані програми під час роботи призводять до несподіваних збоїв, створюючи непередбачувані ситуації. По-друге, з’являється небезпека у вигляді вірусу. Врешті-решт сума, витрачена на «лікування» комп’ютера, набагато перевищить ту, що ви заощадили під час купівлі. Крім того, існує загроза «вживлення» у диск піратами такої програми, яка під час користування Інтернетом вилучає з комп’ютера всю конфіденційну інформацію та надсилає її на сервери зловмисників...

Пересічний споживач може неозброєним оком ідентифікувати неліцензований диск. Від оригіналу він відрізняється передусім низькою поліграфічною якістю упаковки. Крім того, на коробці з оригінальним диском має бути наклеєно обов’язкову контрольну марку України, на якій під певним кутом міститься голографічний напис «Захист», зазначено серію, шестизначний номер та найменування продукту.

Вдалих вам покупок. Будьте уважними і обережними.


Юрій НОВИКОВ