Новини

Підтримка міжвідомчого діалогу

Державна податкова служба України та Американська Торговельна Палата в Україні планують створити комфортні умови ведення бізнесу в нашій державі.

Відкритість перед платниками податків і стимулювання їх економічного зростання — позиція, яку працівники податкової служби займають у відносинах із бізнесом. На цьому акцентував увагу Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО під час нещодавньої зустрічі з представниками Американської Торговельної Палати в Україні. У заході взяли участь в. о. Першого заступника Голови ДПА України Сергій ЛЕКАРЬ, керівники структурних підрозділів центрального апарату відомства, президент АТП в Україні Хорхе ЗУКОСКІ, керівник відділу стратегічного розвитку АТП в Україні Ярослав ВОЙТКО та керівники відділів АТП в Україні.


Внесок у розвиток економіки

Як зазначив Віталій Захарченко, ДПС України має тривалий і позитивний досвід співпраці з АТП в Україні у сфері покращення законодавства та усунення недоліків в адмініструванні податків. «Ми високо цінуємо допомогу, яку ви надаєте суб’єктам підприємницької діяльності в Україні, тим самим роблячи реальний внесок у розвиток нашої економіки», — наголосив він.

На сьогодні зусилля податківців спрямовані на роз’яснення платникам норм нового податкового законодавства в різний спосіб, зокрема шляхом відкриття понад 700 консультаційних пунктів на території усієї держави. «Ми започаткували нову форму спілкування з платниками податків — це відеосемінари, що проводяться галузевими фахівцями, які безпосередньо були причетні до підготовки Податкового кодексу. Також ми напрацювали подальше роз’яснення податкових норм за допомогою випуску аудіо- та відеокниг», — повідомив Голова ДПС України.

Безпосередня функція відомства залишається незмінною — виявлення ризиків у системі оподаткування. «Водночас ми прагнемо налагодити відносини з платниками податків у дещо іншій площині, ніж це було раніше, — зазначив Голова ДПС України. — Хотілося б, щоб бізнес також був більш відкритим для податкової служби і ми спілкувалися в режимі онлайн, а не змушені були перевіряти правомірність здійснення підприємствами господарських операцій, що вже залишилися в минулому». На думку головного податківця, такий підхід до співпраці дасть можливість підприємцям уникати ризиків під час виконання податкових зобов’язань, а ДПС України — як більш чітко й зрозуміло планувати податкову політику, так і вирішувати питання належного надходження коштів до бюджетів усіх рівнів.

Заради збереження динаміки

Щодо січневого завдання з наповнення державної скарбниці, поставленого урядом перед органами ДПС, то його було успішно виконано. «Перший чинник покращення динаміки з надходження платежів — детінізація економіки, другий — економічне зростання деяких галузей промисловості», — пояснив Віталій Захарченко.

Надалі податківці сподіваються на збереження позитивної тенденції з мобілізації коштів у дохідній частині держбюджету і всіляко сприятимуть розвитку на території України перспективних інвестиційних проектів. Тим більше, що чинним законодавством передбачено надання податкових преференцій ряду галузей промисловості. «Легка промисловість, відновлювальна електроенергетика, готельний бізнес, судно-, літакобудування і машинобудування для агропромислового комплексу  звільняються від сплати податку на прибуток підприємств на 10 років, і ці напрями мають зацікавити потенційних інвесторів», — уточнив Голова ДПС України.

«Загалом Податковий кодекс прийнято у тому вигляді, який дає нам змогу комфортно працювати й почуватися у вашій державі», — погодився з Віталієм Захарченком президент АТП в Україні Хорхе Зукоскі. На його думку, потрібно постійно підтримувати ефективний діалог між українським та американським відомствами з метою оперативного вирішення ймовірних проблемних питань, що можуть з’явитися у процесі застосування норм Податкового кодексу.

На завершення зустрічі сторони домовилися про створення спільної робочої групи та проведення роз’яснювальних заходів, спрямованих на покращення поінформованості платників податків.


Ольга ГЕРМАНОВА