Новини

Довіра один до одного

Документи підписано Головою ДПС України Віталієм Захарченком та президентом АППУ Валентиною Арбузовою. Як зазначалося на церемонії підписання, Меморандум податкових відносин і План спільних дій на 2011 р. нададуть нового імпульсу співпраці ДПС України та АППУ в умовах чинності Податкового кодексу України. Головна мета документів — створити атмосферу довіри та партнерських відносин між податківцями та платниками податків.


Голова ДПС України Віталій Захарченко, зокрема, зазначив: «З ухваленням Податкового кодексу України ми маємо змогу вести нашу роботу на якіснішому, ніж раніше, рівні, детальніше розглядати проблеми, що виникають у податковій сфері, та реагувати на них. Меморандум і План сприятимуть установленню рівноправних партнерських відносин між податковими органами та бізнесом».

За його словами, Меморандум податкових відносин та План спільних дій на 2011 р. діятимуть під час розбудови ДПС за нещодавно презентованою новою концепцією, яка полягає насамперед у збільшенні відкритості податкових органів перед громадськістю.

«Ідеологія відкритості, порозуміння — той напрям, який ми впроваджуватимемо у роботі. Переконаний, це дасть можливість вивести рівень довіри платників податків до влади на новий щабель розвитку», — наголосив Віталій Захарченко.

У затвердженому Плані спільних дій ДПС України та АППУ на 2011 р. передбачено здійснення низки заходів за такими напрямами роботи:

  • реформування податкової системи та забезпечення участі громадськості у прийнятті державних рішень;
  • забезпечення підзвітності органів ДПС громадськості й захисту законних прав та інтересів платників податків;
  • виховання високої податкової культури у майбутніх платників податків;
  • заохочення платників податків до добровільної та своєчасної сплати податків.

Положення Меморандуму податкових відносин та Плану спільних дій на 2011 р. передбачають конкретні кроки співпраці щодо роз'яснення платникам норм Податкового кодексу України, опрацювання та розробки проектів нормативно-правових актів з питань оподаткування, проведення «круглих столів», нарад, засідань з питань модернізації податкової служби та реформування податкового законодавства. Триватиме й практика проведення засідань узгоджувальної комісії АППУ та ДПС України з вирішення проблемних питань, виїзних семінарів для платників податків, моніторингу громадської думки щодо чинного законодавства та діяльності органів ДПС.


Сергій СОБУЦЬКИЙ