Новини

Новий стиль взаємовідносин податкової з платниками податків вплине на залучення інвестицій

Голова ДПС України Віталій Захарченко зустрівся з Делегатом німецької економіки Карін Рау. На зустрічі також були присутні в. о. Першого заступника Голови ДПА України Сергій Лекарь, керівники структурних підрозділів ДПА України, заступник Делегата німецької економіки Сергій Лісніченко та керівники німецьких компаній. Йшлося про нові податкові норми, які стимулюватимуть надходження в Україну прямих іноземних інвестицій, обговорювалися питання автоматичного відшкодування ПДВ та подальше планування підприємницької діяльності в Україні.


«Державна податкова служба України зацікавлена, щоб іноземні підприємства  працювали в Україні. Ми налаштовані будувати відносини з бізнесом на партнерській основі і маємо змогу підказати своїм партнерам, де існує небезпека бізнес-відносин з проблемними контрагентами. Бізнесу слід відкритіше співпрацювати з податковою, щоб уникати контактів з ризиковими підприємствами, через які частина податків виводиться в «тінь», — наголосив Голова ДПС України Віталій Захарченко.

Інвесторів було поінформовано про кроки уряду щодо вирішення питання з відшкодування ПДВ. Це — випуск облігацій внутрішньої державної позики для погашення заборгованості з ПДВ та перехід на автоматичне відшкодування ПДВ у рамках Податкового кодексу України.

«Система автоматичного відшкодування ПДВ передбачає його повернення платникам з позитивною бізнес-репутацією, в тому числі тим, хто інвестує кошти в розвиток економіки України, створює робочі місця, сплачує податки на території нашої країни», — зазначив Голова ДПС України.

Нагадаємо, що критерії оцінки платника, відповідність яким надає йому право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, побудовано на аналізі даних звітних показників, задекларованих платником самостійно в його податковій звітності та наявних у базах даних ДПС України. Вивчаються:

  • стан платника в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб;
  • операції, до яких застосовується нульова ставка;
  • сума розбіжностей між податковим кредитом та податковими зобов'язаннями контрагентів платника;
  • рівень заробітної плати;
  • чисельність працівників;
  • виробничі потужності підприємства;
  • наявність податкового боргу.

Делегат німецької економіки Карін Рау зазначила, що німецькі компанії зацікавлені в інвестуванні в українську економіку та збільшенні інвестиційних проектів.

На зустрічі також обговорювалася підготовка до чергового засідання Групи високого рівня з питань економічного співробітництва між Україною та ФРН.

Групу було створено в 2005 р. До неї увійшли представники урядів України та Німеччини, а також бізнесмени обох країн. Група високого рівня готує пропозиції для урядів, реалізація яких дасть змогу системно сприяти бізнесменам у налагодженні співробітництва. На сьогодні відбулось уже чотири засідання Групи.

Нагадаємо, що двосторонні відносини між Україною та Німеччиною у сфері оподаткування регулюються відповідно до Угоди між Україною та Федеративною Республікою Німеччини про уникнення подвійного оподаткування щодо податків на доходи і майно, яка набрала чинності з 4 жовтня 1996 р. Згідно з Угодою здійснюється обмін податковою інформацією між двома країнами.