Новини

Звітує УПМ ДПА у Тернопільській області

  • Заходами, проведеними за участю підрозділів УПМ ДПА у Тернопільській області у січні — грудні 2010 р., забезпечено 23,3 млн. грн. надходжень до Державного бюджету України.
  • Викрито 62 злочини у сфері оподаткування, з яких 85,5% — тяжкі та особливо тяжкі.
  • До суду направлено кримінальні справи за 38 злочинами, у тому числі 25 — тяжкі.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 13 млн. грн.
  • За порушеними кримінальними справами встановлено збитків на загальну суму 27,3 млн. грн., з яких відшкодовано 14 млн. грн.
  • Накладено арешт на майно на загальну суму 17 млн. грн.
  • Попереджено 65 фактів необґрунтовано заявленого до відшкодування ПДВ на суму 24,4 млн. грн. 
  • За фактами формування податкового кредиту з ПДВ порушено 14 кримінальних справ.

«Гіркі» солодощі

Працівниками податкової міліції Тернопільської області встановлено факт незаконного високорентабельного виробництва кондитерських виробів.


Організував його 42-річний бізнесмен, не маючи відповідних дозвільних документів. Діяльність цеху впродовж декількох місяців забезпечували 6 найманих працівників, 3 з яких працювали без укладення з ними трудових угод.

Звісно, найманці, які нелегально працювали в цеху з продуктами харчування, не мали обов’язкової для такого виду діяльності медичної книжки і не проходили медичного обстеження.

Матеріали за фактом здійснення незаконної діяльності направлено до районної податкової інспекції для подальшого передання до органів прокуратури. Такі порушення містять ознаки злочину, передбаченого ст. 172 Кримінального кодексу України (грубе порушення законодавства про працю).

При огляді території, на якій розташовано цех з виробництва кондитерських виробів, виявлено та вилучено сировину, готову продукцію та обладнання на загальну суму близько 340 тис. грн.

За фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною першою ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (зайняття господарською діяльністю без дозвільних документів).

Схованка виявилася ненадійною

Працівниками УПМ ДПА у Тернопільській області встановлено факт незаконного транспортування та реалізації мешканцем м. Тернополя спиртовмісної рідини.


Для перевезення рідини зловмисник використовував обладнаний спеціальним сховищем вантажний фургон Renault. Встановлено, що таким бізнесом тернопільчанин займався близько року. Під час чергової реалізації майже 1 тис. л спиртовмісної рідини його було затримано податковими міліціонерами.

Згідно з висновком спеціалістів вилучена рідина за своїм хімічним складом становить небезпеку для життя та здоров’я людей.

Порушено кримінальну справу за ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). Санкція статті передбачає позбавлення волі строком до 10 років.

Протягом 2010 р. працівниками податкової міліції Тернопільської області з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 5,7 млн. грн. Виявлено 3 підпільних виробництва алкогольної продукції. Порушено 6 кримінальних справ за ознаками ст. 204 Кримінального кодексу України, з яких 4 направлено до суду з обвинувальним висновком, та 2 кримінальні справи за ознаками ст. 216 цього Кодексу.


Олександр КИЗИМА,
УПМ ДПА у Тернопільській області