Новини

Дочекатися світлої долі

Територія Закарпатського обласного притулку для неповнолітніх у смт Батьово Берегівського району лише з першого погляду нагадує санаторій або дитячий табір: довга алея, ставок, дитячий майданчик з гойдалками... Насправді діти тут не відпочивають чи оздоровлюються, а чекають...


Близько трьох місяців вирішуватиметься їх подальша доля. Комусь із хлопців чи дівчат пощастить — їх приймуть у нові сім'ї, де дорослі любитимуть та оберігатимуть. Адже рідні батьки з різних причин або відмовилися від них, або неспроможні піклуватися про синів і дочок. Решта мешканців притулку вирушать до шкіл-інтернатів, де проживатимуть і навчатимуться. Зробити усе можливе, щоб 25 дітей віком від 3 до 18 років відчували душевну турботу і щиру підтримку, прагнуть не лише працівники притулку, а й закарпатські податківці, які вже опікуються понад десятком шкіл-інтернатів та сиротинців області.

Нещодавно притулок для неповнолітніх у селищі Батьово відвідали голова ДПА у Закарпатській області Василь Іванчо та голова ради первинного осередку Асоціації ветеранів ДПС України у Закарпатській області Марта Волощук.

«Під час колядування ветерани фінансової і податкової служби області за традицією навідуються до колективів податкових і фінансових органів, кращих платників податків, де господарі щедро обдаровують колядників, — розповідає Марта Волощук. — Зібрані кошти, як завжди, використовуємо для надання допомоги дітям-сиротам та малозабезпеченим пенсіонерам».

Опікуватися ще одним закладом для знедолених дітей податківці вирішили після того, як звернулися до служби у справах неповнолітніх і поцікавилися, який із дитячих сиротинців особливо потребує допомоги. Згодом поспілкувалися з директором такого закладу — Василем Цоглою. З'ясували, що притулок фінансується з бюджету, діти добре харчуються. Втім не зайвим для них був би спортивний куточок, щоб юні мешканці мали чим зайнятися вечорами, особливо зимовими. На пропозицію директора ветерани податкової служби придбали для притулку багатофункціональний ігровий набір «Веселка», спортивний мат, шведську стінку. До ігрової кімнати привезли м'які меблі. Крім спортивного інвентарю кожна дитина отримала від ветеранів та податківців пакунок із фруктами та солодощами, шкільними зошитами та альбомами для малювання, кольоровими олівцями і фломастерами.

«Деяких дітей, які перебувають тут, забрали з неблагополучних сімей, інші — від безвиході попросилися сюди самі. У закладі одночасно може розміститися до 50-ти знедолених, — ділиться Василь Цогла, який очолює притулок від дня його заснування — в цілому вже понад десятиліття. — Протягом року тут знаходять прихисток близько 300 дітей. А загалом тут побували близько 3 тис. юних жителів Закарпаття та інших областей України, приречених на сирітство. Саме у притулку вони вперше дізналися про елементарні речі — душ, зубну пасту, щітку. До того ж у 14 — 15 років діти не вміють читати й писати. Цьому їх щодня навчають педагоги, які розповідають про справжнє життя, про те, що їхні долі саме час змінити. І насамперед це стосується тих, кому зараз 17 — 18 років. Тому усім, хто допомагає закладу, ми щиро вдячні».

Голова ДПА у Закарпатській області  висловив сподівання, що у майбутньому у дітей усе складеться добре. Він зауважив, що податківці радо відгукнулися на пропозицію Марти Волощук та всієї ветеранської організації. «Переконаний, що цей візит до закладу — початок справжньої і щирої дружби», — наголосив під час зустрічі з вихованцями Василь Іванчо і пообіцяв, що й надалі працівники податкової служби області надаватимуть притулку посильну допомогу.


Алла КОХАН,
головний державний податковий інспектор
 відділу масово-роз'яснювальної роботи
та звернень громадян ДПА у Закарпатській області