Статті

Правий — «лівий», босий — «взутий»

Працівниками УПМ ДПА у Тернопільській області у ході проведення оперативних заходів встановлено факт нелегального виробництва шкарпеток відомих українських торгових марок.

Незаконну діяльність цеху було організовано трьома приватними підприємцями в одному із сіл Тернопільської області. Роботу підпільної структури, що працювала у дві зміни, забезпечували 13 найманців, з яких 6 працювали без укладення трудових угод і реєстрації у державній службі зайнятості.


У ході проведення перевірки оперативники встановили, що підприємці — організатори бізнесу мали свідоцтво на знак якості для товарів і послуг, яке давало право на виробництво шкарпеток під власною торговою маркою «Нова лінія».

Однак підприємці усвідомлювали, що реалізовувати навіть якісну продукцію під невідомою нікому маркою неймовірно важко. Пройде ще чимало часу, перш ніж споживачі оцінять якість «Нової лінії», а відтак віддаватимуть перевагу виробам саме цієї марки. Водночас будь-який новий продукт, що з’являється на ринку, потребує чималих капіталовкладень у рекламу, так звану розкрутку товару. Тому спритники вирішили власну продукцію маркувати чужими етикетками.

Звісно, документів на право виготовлення продукції під торговими марками українських виробників власники цеху не мали.

У результаті перевірки працівниками податкової міліції вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму майже 1,1 млн. грн., 26 в’язальних верстатів і 1 оверлок, готову продукцію, залишки необлікованої сировини та 21,7 тис. підроблених етикеток відомих торгових марок.

Наразі складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною першою ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (зайняття господарською діяльністю без дозвільних документів). Санкція статті передбачає накладення штрафу від 340 до 680 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва та сировини.


Олександр КИЗИМА,
УПМ ДПА у Тернопільській області