Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
06.01.2012, № 1

Податкова служба європейського стандарту

«Першим містом України, де з’явиться податкова служба європейського зразка, має стати столиця України — Київ», — зазначив Голова ДПС України Олександр Клименко, представляючи колективу столичних податківців нового керівника Ірину Носачову.  


 

Вітаючи новопризначеного керівника, Олександр Клименко сформулював два головних завдання, на яких необхідно сконцентрувати зусилля новому керівництву. В першу чергу необхідно активізувати процеси детінізації економіки. Другий напрям — це боротьба з тіньовою зайнятістю та модною сьогодні практикою виплати заробітної плати «в конвертах».

Зі слів Олександра Клименка, столиця — це обличчя будь-якої країни, де формується, зокрема, бізнес-клімат держави. Тому для українських платників податків м. Київ є вікном у Європу, а для іноземних бізнесменів столиця України є вікном у державу. До того ж, зважаючи, що кожна третя гривня в державний бюджет країни сплачується саме платниками податків м. Києва, очевидним є факт, що на  столичних податківцях лежить особлива відповідальність (у 2011 р. платниками м. Києва сплачено 60,4 млрд. грн. податків). Голова ДПС України впевнений, що у 2012 р. спостерігатиметься суттєве пожвавлення бізнес-клімату.

«Податкова у столиці має бути не просто на вищому рівні. Вона має бути взірцевою. Платники податків мають відчути переваги нових стандартів роботи служби та надати оцінку: наскільки ефективно податкова політика України рухається у загальноєвропейському тренді. Столична податкова служба повинна стати якісною сервісною структурою для добропорядних бізнесменів. Ми маємо бути доброзичливими до законослухняних підприємців, проте займати принципову позицію щодо порушників закону», — підкреслив Олександр Клименко.

Голова ДПС України констатував, що сьогодні більшість міжрегіональних схем ухилення від оподаткування замикається саме на м. Києві. При цьому через високий рівень трудової міграції бізнесмени столиці знаходять тих, хто згоден працювати за невеликі гроші та без офіційного працевлаштування. За розрахунками податківців, втрати місцевого бюджету становлять близько 600 млн. грн. «Ми зобов’язані перевести цей процес у правове поле та ввести у киян моду на легальну роботу зі сплатою податків», — наголосив Олександр Клименко. Актуальність цього напряму зумовлена тим, що сьогодні м. Київ позиціонують у світі як європейську столицю, що вимагає відповідного рівня податкової культури у платників.

Новий керівник столичної податкової служби Ірина Носачова вбачає своїм головним завданням — забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів. З її слів, метою діяльності служби буде досягнення стабільності та ритмічності наповнення як державної скарбниці, так і бюджету столиці. Також особлива увага приділятиметься руйнуванню тіньових схем економіки та залученню цих коштів до оподаткування.

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов зазначив, що у м. Києві є значні резерви для наповнення бюджету, і міська влада готова до тісної співпраці з податківцями. «Тісна та чітка взаємодія органів ДПС і міської влади — вагомий важіль у наповненні бюджету столиці. Київська міська державна адміністрація повністю підтримує ініціативу податківців про злагоджену співпрацю з метою досягнення максимально високих результатів», — наголосив Олександр Попов.


 ДПА у м. Києві