Новини

Профілактика дасть результат

Управління внутрішньої безпеки ДПА України

У ДПА України продовжила роботу пряма телефонна лінія з питань антикорупційної політики на тему «Суспільство проти корупції». З громадянами спілкувалися фахівці Управління внутрішньої безпеки ДПА України.


Прямі лінії стали чудовою нагодою додатково провести роз’яснювальну роботу серед платників податків, оскільки вони неодноразово зверталися до фахівців УВБ із запитаннями щодо нових норм оподаткування. Адже корупційні діяння у системі ДПС здійснюються здебільшого там, де є пропозиція. Водночас посадовці зазначали, що з набранням чинності Податковим кодексом у багатьох випадках суб’єктивний фактор впливу на прийняття рішень мінімізується. Приміром, передбачено подання середніми і великими платниками податків звітності й копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, введення Єдиного реєстру податкових накладних і автоматичне відшкодування ПДВ.

Нове податкове законодавство змінює всю систему адміністрування податків. А вже від того, наскільки якісно працюватиме податкова служба, залежатимуть розвиток бізнесу, забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів, фінансування соціальної сфери.

Слід зазначити, що робота податківців породжує нову якість життя. В Управлінні внутрішньої безпеки переконані, що громадян слід постійно інформувати про стан та наслідки боротьби з корупцією у податкових органах з метою як профілактики, так і висвітлення результатів оперативної діяльності. Минулого року в УВБ упровадили в практику щомісячні публічні звіти керівників регіональних підрозділів про виконану роботу. Нині кожен бажаючий може ознайомитися з ними на сайтах податкових адміністрацій в областях. Почастішали виступи спеціалістів УВБ у пресі, на радіо і телебаченні.

Втім боротьба з проявами корупції великою мірою залежить від самих громадян, підприємців, промисловців. Адже корупційні діяння завжди приховують злочинні інтереси як посадовця, так і його клієнта. Тому роль і значення «гарячих ліній» для працівників УВБ набувають ще більшого значення нині, коли профілактична робота має вийти за межі податкового відомства. Будь-які злочинні дії чи то хабарника, чи того, хто цей хабар пропонує, знайдуть оцінку в Кримінальному кодексі України.

Звісно, на результативність великою мірою впливає як профілактика корупційних правопорушень, так і якісний добір персоналу в системі ДПС.

Відділи внутрішньої безпеки в областях постійно вживають заходів, спрямованих на недопущення в органи податкової служби осіб з кримінальним минулим, а також тих, хто за морально-діловими якостями не відповідають кваліфікаційним вимогам, що висуваються до кандидатів на роботу в податкових органах. З цією метою до складу кадрових комісій з розгляду та перевірки потенційних працівників включено представників УВБ. У ході роботи комісії приділяють особливу увагу отриманню й перевірці інформації про можливу участь кандидатів у комерційній діяльності, входження до складу правління чи інших виконавчих органів суб’єктів господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність, а також виконання роботи на умовах сумісництва, отриманню та перевірці іншої інформації, що може перешкоджати роботі службовця.

Для підтримання безпечних умов роботи працівників органів державної податкової служби, запобігання втягуванню їх у протиправну діяльність, попередження і розкриття корисливих та інших умисних злочинів, пов’язаних із службовою діяльністю, у відділах внутрішньої безпеки при ДПА в областях працюють «телефони довіри».


Микола ВЛАЩУК