Новини

Звітує УПМ ДПА у Кіровоградській області

  • Заходами, проведеними за участю підрозділів УПМ ДПА у Кіровоградській області у січні — грудні 2010 р., забезпечено 46,4 млн. грн. надходжень до Державного бюджету України.
  • Викрито діяльність 15 суб’єктів господарювання, які мають ознаки фіктивності. Виявлено 3 конвертаційні центри. Із суб’єктів господарювання, які входили до складу конвертаційних центрів, до бюджету стягнуто 1,1 млн. грн.
  • Припинено діяльність 9 підпільних виробництв. Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму майже 14,6 млн. грн.
  • Закінчено провадження та направлено до суду з обвинувальним висновком кримінальні справи за 29 злочинами, у тому числі за 23 — тяжкими та особливо тяжкими. Установлена сума збитків за кримінальними справами, направленими до суду, становить понад 4,9 млн. грн. З них відшкодовано 2,8 млн. грн.

Гроші з «конверту» повернуто державі

У липні минулого року працівниками податкової міліції ДПА у Кіровоградській області припинено діяльність конвертаційного центру, організованого злочинною групою у складі п’яти осіб.


Під час затримання бухгалтера в одній з банківських установ обласного центру податківцями було вилучено кошти в розмірі 405,8 тис. грн. Накладено арешт на майно обвинувачених на загальну суму 11,5 млн. грн. та заблоковано кошти на розрахункових рахунках суб’єктів господарювання, які входили до складу конвертаційного центру — 3,9 млн. грн. На рахунку заблоковано 1,578 млн. грн. Аби перевірити законність діяльності товариства, постановою працівника слідчого відділу податкової міліції ДПА в області у межах розслідування кримінальної справи, порушеної стосовно учасників конвертаційного центру, призначено проведення позапланової документальної перевірки зазначеного ТОВ. І, як результат, податківці виявили ухилення від сплати податків на загальну суму 1,092 млн. грн.

За матеріалами працівників податкової міліції прокуратурою Кіровоградської області порушено кримінальну справу за фактом умисного ухилення від сплати податків директором товариства.

За словами першого заступника начальника УПМ ДПА у Кіровоградській області — начальника штабу УПМ Анатолія Курупа, податкова міліція має слугувати одним з важливих механізмів, за допомогою якого наповнюється дохідна частина держбюджету. Відтак посилюється напрям боротьби з конвертаційними центрами, фіктивними схемами відшкодування ПДВ та іншими злочинними проявами у сфері економіки. Але за кожною порушеною кримінальною справою мають бути відшкодовані всі збитки, нанесені державі нечесними на руку підприємцями.

Повне погашення завданих державі збитків за цією кримінальною справою директором ТОВ було здійснено ще у грудні минулого року.


Анжела ДЗІНЗЮРА,
прес-офіцер УПМ ДПА у Кіровоградській області