Статті

Довіряй, але перевіряти не забувай

Факт...

«Підпільні» вареники

Працівниками УПМ ДПА у Рівненській області встановлено факт незаконного виробництва напівфабрикатів.


У переобладнаному приміщенні котельні в одному з районів обласного центру приватний підприємець обладнав фасувальне виробництво, проте не потурбувався про отримання необхідних дозвільних документів на здійснення такого виду діяльності.

У результаті перевірки вилучено товарів продовольчої групи (пельмені, вареники, крученики, млинці, пиріжки, морозиво, масло вершкове тощо) та обладнання на загальну суму 46 тис. грн. Матеріали перевірки готуються для передачі до суду за ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


За повідомленнями
УПМ ДПА у Рівненській області

 

... і коментар

Довіряй, але перевіряти не забувай. Це правило має засвоїти кожен споживач, який здійснює покупку.

Начальник відділення протидії незаконному обігу підакцизних товарів УПМ ДПА у Рівненській області Іван ЯрмолкаПитання якості та безпеки харчових продуктів — у центрі уваги багатьох споживачів. Адже кожен з нас мало не щодня під час відвідування магазину чи продовольчого ринку виступає в ролі покупця. Та чи завжди нас очікує на прилавку якісний товар? Звичайно, розібратися що до чого пересічному громадянинові непросто. Тому за такої ситуації надзвичайно важлива порада фахівця, який дав би кваліфіковану консультацію, як звести нанівець «контакт» з недоброякісним товаром. Сьогодні консультує начальник відділення протидії незаконному обігу підакцизних товарів УПМ ДПА у Рівненській області Іван ЯРМОЛКА.


— На жаль, у нас деякі недобропорядні бізнесмени, які нібито не встигли отримати пакет дозвільних документів на проведення певного виду підприємницької діяльності, найімовірніше, лукавлять, бо за цим ховається бажання швидко отримати надприбутки в обхід закону. Так сталося і в нашому випадку. Приватний підприємець незаконно налагодив виробництво фасованих кулінарних напівфабрикатів, причому навіть не спромігся отримати відповідні дозвільні документи, які видаються за умови, якщо СПД надасть докази спроможності виробництва якісної продукції. Звісно, працювати в «тіні» простіше, оскільки немає контролю та перевірок якості виробів, отже, можна не хвилюватися, що санепідемстанцією буде забраковано партію недоброякісних вареників чи пельменів...

До речі, напівфабрикати надходили до невеликих продовольчих магазинів у фасованому вигляді, а саме у прозорих поліетиленових пакетах, на яких окрім назви виробу не було ніякої інформації. Це вважається грубим порушенням законодавства про захист прав споживачів. Адже в такому разі для покупця залишалися таємницею назва виробника, його адреса, контактні телефони та інші вимоги щодо упаковки товару та його вмісту.

— На що має звертати увагу покупець у разі придбання фасованих або вагових напівфабрикатів?

— Якщо пельмені чи вареники випускаються у поліетиленовій чи картонній упаковці, на етикетках обов’язково має бути зазначено не лише назву продукту, а й склад і рекомендації щодо приготування, повну адресу виробника та його контактні телефони, посилання на відповідність державним чи галузевим стандартам, дата виготовлення та термін придатності.

Якщо продукція реалізується на вагу, а у покупця виникли певні сумніви щодо її якості, він має право затребувати у продавця такі документи:

  • товарну накладну, в якій зазначено дати відвантаження та надходження продукції, адресу постачальника або виробника тощо;
  • ветеринарне свідоцтво (або його копію, завірену мокрою печаткою виробника);
  • посвідчення про якість (або його ксерокопію, завірену мокрою печаткою виробника) на готову продукцію, яке видає санепідемстанція.

У жодному разі не купуйте подібні вироби «з рук», або в місцях, не пристосованих для торгівлі, й обов’язково зберігайте касовий чек.

Під час різних свят, коли настає особливе пожвавлення у торгівлі, споживачеві потрібно бути вкрай уважним при виборі покупки. Адже під гомін передсвяткового розпродажу значно активізують свою «діяльність» і шахраї, які прагнуть будь-якою ціною збути прострочений або фальсифікований товар. Не піддавайтеся спокусі придбавати вироби за явно заниженою ціною, і тоді ви убезпечите від багатьох негараздів себе та своїх близьких. Вдалих вам покупок! Будьте уважними та обережними.


Юрій НОВИКОВ