Новини

Визначення мінімальної суми орендного платежу

Кабінет Міністрів України відповідно до пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України затвердив Методику визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб.

Мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць такої оренди визначається під час нарахування доходу від надання в оренду, житлового найму нерухомого майна орендарями (крім орендарів — фізичних осіб, що не є суб'єктами господарювання), які є податковими агентами платників податку — орендодавців.

Мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно визначається виходячи з мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна, яка розраховуватиметься органом місцевого самоврядування.

Якщо орган місцевого самоврядування не визначив мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна чи не оприлюднив її до початку звітного податкового року у спосіб, найдоступніший для жителів територіальної громади, об'єкт обкладання податком на доходи фізичних осіб визначається орендарем виходячи з розміру орендної плати, передбаченого в договорі оренди.

Постанова набрала чинності з 21.01.2011 р.


Постанова від 29.12.2010 р. № 1253