Статті

Будматеріали під прицілом споживача

Факт...

Чи горить вогнетривка цегла?

Вогнетривку суміш підпільного виробництва виявлено податковими міліціонерами ДПІ у м. Енергодарі Запорізької області. Так, на території колишньої автобази підприємець здійснював незаконну діяльність з виробництва продукції, яка використовується для виготовлення вогнетривкої цегли. Під час огляду приміщення вилучено три шарові млини, подрібнювач, просіювальний верстат, автонавантажувач, близько 30 т буту вогнетривкої цегли, а також 45 мішків вогнетривкої суміші масою по 2 т кожен. Усього вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 180 тис. грн.

Цех працював підпільно

Працівниками відділу податкової міліції ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя викрито підпільний цех, що займався виготовленням конструкцій та виробів з бетону, не маючи на це відповідних дозвільних документів.

У результаті перевірки правоохоронцями вилучено 44 м2 тротуарної плитки, 15 т відсіву, бетономішалку місткістю 280 л, 128 форм для виготовлення тротуарної плитки, 111 штук секцій європаркану різних кольорів, навантажувач вантажопідйомністю 2 т тощо на загальну суму 165 тис. грн.

 

... і коментар

Виконуючи свою основну функцію щодо забезпечення наповнення державної скарбниці, податківці зупиняють незаконне виробництво споживчих товарів, захищаючи громадян від підробок.

Начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом підакцизних товарів оперативного управління УПМ ДПА у Запорізькій області майор податкової міліції Сергій Нарижний На жаль, стовідсотково убезпечити покупця від купівлі фальсифікату сьогодні не можна. Про те, як придбати товар для будівельних робіт і при цьому не отримати підробку, розповідає читачам «Вісника» начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом підакцизних товарів оперативного управління УПМ ДПА у Запорізькій області майор податкової міліції Сергій НАРИЖНИЙ.


Як установлено слідством, спеціальна вогнетривка суміш виготовлялась у підпільному цеху без дотримання відповідних стандартів. Ймовірно, вона могла нести загрозу для мешканців житлових будинків. Адже, як відомо, з такої цегли мурують печі й каміни. Що може трапитись, якщо така цегла не витримає високої температури?

Наразі працівники податкової міліції продовжують відпрацьовувати канали збуту цієї «вогнетривкої» суміші та з'ясовувати осіб, які безвідповідально застосовували неякісну сировину для виробництва цегли.

Що має знати пересічний споживач, купуючи цеглу для будівництва печі чи каміна, аби не натрапити на небезпеку виникнення пожежі чи неочікуваного займання, та як мінімізувати контакт з фальсифікованими будівельними матеріалами?

Насамперед у місцях реалізації вогнетривкої цегли, а це можуть бути не лише великі оптово-роздрібні підприємства торгівлі будівельних матеріалів, а й невеликі спеціалізовані магазини та магазини-склади, потрібно вимагати від продавця сертифікат відповідності даної продукції державним стандартам. Це дуже важливий документ, який видається органами Держспоживстандарту України лише в тому випадку, коли виробник готової продукції надасть докази правомірності придбання сировини та її якості.

Придбаваючи будівельні матеріали (цеглу, цемент, пісок тощо) на спорудження будинку чи ремонт житлового приміщення, покупець здебільшого навіть не замислюється над тим, що подібні вироби можуть таїти в собі небезпеку для здоров'я людини. Аби унеможливити таку загрозу, необхідно за місцем здійснення покупки вимагати гігієнічний паспорт санітарно-епідеміологічної станції, який підтверджує чистоту товару на предмет радіоактивності тощо. Цей документ вам зобов'язані надати за першою вимогою.

Такий документ вам можуть надати й у вигляді ксерокопії, яка обов'язково має бути завірена мокрою печаткою постачальника.

Замовляючи виготовлення будівельних деталей та конструкцій безпосередньо у виробника, необхідно звернути увагу на реквізити підприємства та його адресу. Якщо виникли якісь сумніви, споживач має право вимагати від виконавця дозвільні документи на право займатися відповідним видом діяльності.

Звісно, покупець повинен зберігати фіскальний чек про оплату покупки через касовий апарат, а за його відсутності — корінець прибуткового ордера. Це саме ті документи, які офіційно підтверджують достовірність здійсненої вами купівельної операції.


Юрій НОВИКОВ