Новини
Тема: ПДВ

Платником було придбано та імпортовано у 2010 р. кондиціонери, які в подальшому введено в експлуатацію як основні засоби. У 2012 р. прийнято рішення щодо їх продажу. Чи потрібно у цьому випадку зазначати у податковій накладній код УКТ ЗЕД і реєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, порядок ведення якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (далі — Реєстр).

Пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу встановлено умови, за яких виписані податкові накладні підлягають обов'язковій реєстрації в Реєстрі. Зокрема, з 01.01.2012 р. реєстрація податкових накладних платниками ПДВ — продавцями в Реєстрі запроваджується для платників цього податку, у яких сума ПДВ за однією податковою накладною становить понад 10 тис. грн. Податкова накладна, в якій сума ПДВ не перевищує 10 тис. грн., не підлягає включенню до Реєстру.

При цьому слід зауважити, що податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних і ввезених на митну територію України товарів з 01.01.2012 р. підлягає включенню до Реєстру незалежно від розміру ПДВ за однією податковою накладною.

Отже, Податковим кодексом з 01.01.2012 р. запроваджено обов'язкову реєстрацію податкових накладних (незалежно від розміру ПДВ за однією податковою накладною), виписаних на операції з постачання товарів, ввезених на митну територію України.

Таким чином, у разі продажу після 01.01.2012 р. імпортованих товарів, як тих, ввезення яких відбулося раніше, так і тих, які було ввезено після зазначеної дати, підлягають включенню в Реєстр незалежно від розміру ПДВ за однією податковою накладною. Тому при продажу після 01.01.2012 р. імпортованих раніше товарів (кондиціонерів) у податковій накладній слід зазначати код УКТ ЗЕД і реєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.


«Гаряча» лінія за участю заступника начальника Управлінняначальника
відділу розробки та 
аналізу податкового законодавства з ПДВ Управління
адміністрування ПДВ Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України
Маргарити АЛЬБІНОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42