Новини
Тема: ПДВ

Як покупець може пересвідчитися, що товар не ввезено (імпортовано) на митну територію України, якщо постачальник у податковій накладній не зазначив код товару згідно з УКТ ЗЕД?

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:

  • у паперовому вигляді;
  • в електронній формі з дотриманням умови реєстрації у визначеному законодавством порядку електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов'язковим.

У податковій накладній в окремих рядках зазначаються обов'язкові реквізити, зокрема код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і ввезених на митну територію України товарів).{h}З 12.08.2012 р. набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу Законом України від 05.07.2012 р. № 5083-VI, щодо обов'язкового зазначення у податковій накладній номера та дати митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України. Згідно з листом ДПС України від 21.08.2012 р. № 1272/0/71-12/15-3117 ці реквізити підлягають зазначенню з моменту набрання чинності відповідними змінами до форми податкової накладної.{/h}

Згідно зі ст. 6 Закону України від 12.05.91 р. № 1023-XII «Про захист прав споживачів» продавець (виробник, виконавець) зобов'язаний передати споживачу продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію. На товари, що ввозяться на територію України, законодавством має бути передбачено документ, який підтверджує їх належну якість.

Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформацію слід надавати споживачу до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію не вважається рекламою.


«Гаряча» лінія за участю заступника начальника Управлінняначальника
відділу розробки та 
аналізу податкового законодавства з ПДВ Управління
адміністрування ПДВ Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України
Маргарити АЛЬБІНОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42