Новини

Гарантія стабільності

Нещодавно наша країна відсвяткувала 21 річницю незалежності. Одна зі складових програми реформ Президента України «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» є безпосереднім завданням податківців. «Йдеться про підвищення конкурентоспроможності національної економіки. Саме потужна економіка з належною податковою віддачею дає змогу зробити суспільство заможним, а державу — сильною та гідною поваги», — підкреслив Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО під час урочистих зборів з нагоди відзначення працівників відомства державними нагородами.


Зі слів головного податківця, висока оцінка роботи ДПС України свідчить не лише про виконання завдань, поставлених перед службою, а й є величезним кредитом довіри з боку влади. «Нам дають можливість самостійно визначати стратегію і тактику, формувати ідеологію та методологію нової фіскальної політики», — зазначив Олександр Клименко.

Шлях, яким ідуть податківці, — загальновідомий. «Ми віддали перевагу створенню потужної системи обслуговування платників податків виходячи з того, що для підприємців виконання зобов'язань перед державою має стати комфортним і необтяжливим. Вільна конкуренція — це оптимальне середо-вище для розвитку вітчизняного підприємництва. І таке середовище ми з вами повинні створити», — звернувся до колег Голова ДПС України.

Першим кроком до досягнення балансу інтересів між владою й бізнесом стала кодифікація податкового законодавства з одночасним спрощенням правил адміністрування платежів. Кількість податків суттєво скорочено, ставки основних податків також поступово знижуються.

Низкою законодавчих новацій, що набрали чинності останнім часом, урегульовано велику кількість спірних питань у відносинах із платниками податків. Крім того, податківці відмовилися від втручання в роботу сумлінних платників, утричі скоротивши за два роки кількість планових перевірок.

«Водночас ми не забули про необхідність рішучого наступу на тіньовий сектор, який справедливо називають «раковою пухлиною вітчизняної економіки». Ми змушені були проявляти жорсткість там, де це було доречно, заради блага тих, хто прагне до цивілізованої конкуренції, чесного змагання ідей та бізнес-стратегій», — констатував високопосадовець.

Розгалужена система із 441 сервісного центру, єдиний центральний офіс обслуговування великих платників, електронні та безкоштовні сервіси — ось що пропонує податкова бізнесу для того, аби була змога швидко і зручно сплатити податки та звітувати про це. Попри скептичні прогнози лібералізація податкового законодавства не призвела до втрат бюджету, а відмова від прискіпливого контролю не стала каталізатором тінізації економіки. Підтвердження цьому — надходження до зведеного бюджету, що значно зросли порівняно з минулим роком. «Автоматична система відшкодування ПДВ разом з ризикоорієнтованим моніторингом дали змогу зруйнувати левову частку схем мінімізації податкових зобов'язань, — пояснив Олександр Клименко. — А паралельно з цим ми зміцнили авторитет податкової служби як ефективного для країни державного органу, відкритого та конструктивного у відносинах».

Головне: податківцям удалося забезпечити стале та ритмічне наповнення бюджетів усіх рівнів. Немає жодного дня протягом року, в який держава не мала б достатньої кількості коштів для повноцінного виконання своїх функцій. «І ми готові гарантувати цю стабільність наперед, оскільки маємо глобальну та короткострокову стратегію розвитку нашого відомства», — запевнив Голова ДПС України.

Олександр Клименко подякував колективу за те, що він виправдав довіру суспільства, зумів знайти правильний шлях до цивілізованої податкової політики, яка стимулює національну економіку. «Вищому керівництву держави очевидні ваші заслуги перед країною. І найголовніша з цих заслуг — рішучий перехід податкової системи України до сучасної прогресивної моделі розвитку», — підсумував Олександр Клименко.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua