Статті

Діалог — основа порозуміння

31 серпня 2012 р. відбувся Всеукраїнський форум на тему: «Послідовні кроки назустріч бізнесу. Партнерські відносини між платниками податків та державною податковою службою».

Сьогодні податківці намагаються бути для підприємців надійними партнерами, з якими можна налагоджувати конструктивну співпрацю як у короткостроковій, так і в стратегічній перспективі. «Для нас, працівників податкових органів, найбільше значення у взаємодії з бізнесом має саме якість діалогу, бо це — основа порозуміння, запорука формування атмосфери довіри та партнерських відносин»,зазначив Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО, відкриваючи захід.


Керівник відомства нагадав присутнім, що податкова політика зараз базується на рішучій відмові від фіскальних методів та переході до сервісної складової. «Наш новий формат роботи з платниками — це шлях діалогу, компромісів, добровільного дотримання всіма учасниками правил гри та взятих на себе зобов'язань», — підкреслив Олександр Клименко.

За його словами, податкова служба ці зобов'язання виконує. Створено мережу сервісних центрів із сучасною інфраструктурою та широким переліком послуг для платників, а також видаються безкоштовні ключі електронного цифрового підпису.

Вирішено болюче для бізнесу питання про подальшу долю спрощеної системи оподаткування шляхом запровадження на законодавчому рівні двох додаткових груп платників єдиного податку. «Для всієї податкової служби і для мене особисто подальше спрощення системи адміністрування податків є пріоритетним завданням», — наголосив високопосадовець.

Щодо великого бізнесу, то йому також зроблено назустріч важливі кроки. Питання відшкодування ПДВ уже не є проблемним, оскільки вирішується на користь платників. Зокрема, впродовж січня — липня 2012 р. заявлено до відшкодування 24,5 млрд.  грн. податку, а повернуто 26,9 млрд.  грн., причому більше половини в автоматичному режимі. «З нашої ініціативи значно спрощено процедуру видачі свідоцтва платника ПДВ, а сьогодні ми працюємо над повною електронізацією цього процесу», — повідомив Голова ДПС України.

Загалом податкова служба постійно працює над удосконаленням податкового законодавства з урахуванням пропозицій бізнесу. «Ми об'єднуємо зусилля для підвищення ділової активності, створення сприятливого інвестиційного клімату», — надав свою оцінку поточному стану справ президент УСПП Анатолій Кінах.

Насамкінець Олександр Клименко привітав усіх присутніх із Днем підприємця: «Я вірю, що ми з вами гідні того, щоб жити й працювати у злагоді. Ми маємо бути відвертими та довіряти одне одному, бо це найкращий шлях до надійних партнерських відносин та конструктивного діалогу».


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua