Новини
Тема: Податок на прибуток, Плата за землю

Податковий облік орендної плати за орендовану земельну ділянку

Підприємство для виконання виробничих завдань орендує земельну ділянку, яка є власністю комунального господарства. Чи потрібно за таку ділянку сплачувати земельний податок? До складу якої групи витрат належить орендна плата за орендовану земельну ділянку?


Земельний податок — обов'язковий платіж, що справляється із власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі (підпункти 269.1.1, 269.1.2 п. 269.1 ст. 269 цього Кодексу).

Відповідно до ст. 270 Податкового кодексу об'єктом оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, земельні частки (паї), які перебувають у власності. Базою оподаткування земельним податком згідно з п. 271.1 ст. 271 є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації та площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Щодо оренди земельної ділянки, то згідно з пп. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності — обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Відповідно до пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 вищезазначеного Кодексу суми нарахованих податків і зборів, установлених цим Кодексом, враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування у складі інших витрат операційної діяльності, пов'язаних із господарською діяльністю.

При цьому п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, установлених розділом II цього Кодексу.


«Гаряча лінія» за участю начальника Управління адміністрування податку на прибуток
та податкових платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42