Новини
Тема: Податок на прибуток

Право на податкові канікули

Підприємство зареєстровано в серпні 2011 р. (діяльність спрямовано на виробництво корпусних меблів). Чи можна скористатися податковими канікулами одразу після реєстрації та застосовувати нульову ставку податку на прибуток?


Так, право на застосування податкових канікул для новостворених підприємств передбачено в абзаці «а» п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу.

Скористатися зазначеним правом новостворений суб'єкт господарювання може з урахуванням критеріїв, визначених п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу, зокрема на період з 1 квітня 2011 р. до 1 січня 2016 р. застосовується нульова ставка для платників податку на прибуток, у яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує 3 млн. грн., а нарахована заробітна плата (дохід) працівників, які перебувають з платником податку в трудових відносинах, за кожний місяць звітного періоду є не меншою ніж два мінімуми заробітної плати, розмір якої встановлено законом.

При цьому слід звернути увагу на застереження, зокрема, якщо платники податку, які застосовують нульову ставку, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу, то такі платники податку зобов'язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу з урахуванням п. 10 розділу XX «Перехідні положення».


«Гаряча лінія» за участю начальника Управління адміністрування податку на прибуток
та податкових платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42