Новини
Тема: Податок на прибуток

Податковий облік вартості семінарів

Головний бухгалтер підприємства бере участь у семінарах з питань податкового та бухгалтерського законодавства, які організовують і проводять консалтингові компанії. Чи враховуються у складі витрат підприємства кошти, сплачені за участь у таких семінарах?


Відповідно до пп. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, включаються до складу інших витрат. До таких витрат, зокрема, належать винагороди за консультаційні, інформаційні, аудиторські та інші послуги, що отримує платник податку для забезпечення господарської діяльності.

Навчальні семінари, у тому числі з питань практичного застосування податкового і бухгалтерського законодавства, є формою надання консультаційних та інформаційних послуг із зазначених питань і безпосередньо пов'язані з веденням господарської діяльності підприємства.

Отже, сума коштів, сплачених підприємством за участь своїх фахівців у таких семінарах, включається до складу витрат платника податку при розрахунку податку на прибуток.

Зазначені витрати враховуються у складі інших витрат на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку таких витрат, і визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.2 п. 138.5 ст. 138 Податкового кодексу).


«Гаряча лінія» за участю начальника Управління адміністрування податку на прибуток
та податкових платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42