Новини

Резервні джерела столиці

Надходження з податку на доходи фізичних осіб та плати за землю залишаються найважливішими джерелами доходів місцевого бюджету м. Києва. А це близько 70% загального фонду столичної скарбниці, — повідомив під час наради заступник Голови ДПС України Олександр КЛИМЕНКО.


«Cьогодні йдеться про роботу на перспективу, адже за 10 місяців у Києві спостерігається приріст від надходжень з податку на доходи фізичних осіб на 21%, а середній показник по Україні становить 19%. Однак найвагомішим досягненням є зростання фонду оплати праці —на 18%. Втім це не привід для послаб-лення —контроль за виведенням доходів киян з тіньового сектора потрібно посилити», —зазначив Олександр Клименко.

Зі слів заступника Голови ДПС України, вкрай незадовільною залишається ситу-ація з платою за землю. Адже фахівці податкової, провівши ретельну інвентаризацію орендних договорів, виявили, що майже у 3 тисячах договорів встановлена орендна плата є меншою трикратного розміру земельного податку, що суперечить вимогам Податкового кодексу України. Олександр Клименко звернув увагу присутніх на те, що перегляд зазначених договорів є суттєвим резервом щодо збільшення надходжень, а це орієнтовно 260 млн. грн. на рік.

«Відповідальність за повноту сплати податку на доходи фізичних осіб та плати за землю лежить як на податківцях, так і на владі Києва. І тут потрібна злагод-женість та систематичність у проведенні спільної роботи, що потребує залучення кращих фахівців як податкової служби, так і КМДА», — наголосив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

Під час наради податківцям м. Києва надали 10-денний термін для розробки подальшої стратегії вдосконалення механізмів адміністрування податку на доходи фізичних осіб та плати за землю.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42