Новини

Податковий облік послуг, отриманих від нерезидента

Чи можна включати суми ПДВ з послуг, отриманих від нерезидента, які було віднесено до податкових зобов’язань у грудні 2010 р., до складу податкового кредиту у січні 2011 р.?


Відповідно до пп. 7.5.2 п. 7.5 ст. 7 Закону про ПДВ датою виникнення права платника податку на податковий кредит для операцій з імпорту товарів (супутніх послуг) та по поставці послуг нерезидентом на митній території України вважається дата сплати податку по податкових зобов’язаннях згідно із пп. 7.3.6 п. 7.3 цієї статті.

Згідно з пп. 7.3.6 п. 7.3 зазначеної статті датою виникнення податкових зобов’язань при імпортуванні робіт (послуг) є дата списання коштів з розрахункового рахунку платника податку в оплату робіт (послуг) або дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) нерезидентом залежно від того, яка з подій відбулася першою.

Порядок визначення податкових зобов’язань та податкового кредиту платника податку при отриманні послуг від нерезидента на митній території України у 2011 р. регулюється нормами Податкового кодексу, який набрав чинності з 01.01.2011 р.

Пунктом 198.2 ст. 198 цього Кодексу передбачено, що для операцій із ввезення на митну територію України товарів та з постачання послуг нерезидентом на митній території України датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 зазначеного Кодексу.

Відповідно до цього пункту датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Відповідно до абзацу другого п. 201.12 ст. 201 Податкового кодексу для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається податкова накладна, податкові зобов’язання за якою включено до податкової декларації попереднього періоду.

Враховуючи те, що норми Податкового кодексу, які регулюють порядок визначення податкових зобов’язань та податкового кредиту платника податку при отриманні послуг від нерезидента на митній території України, за змістом відповідають аналогічним нормам Закону про ПДВ, а також те, що акти виконаних робіт і договори на отримання послуг від нерезидентів оформлено (укладено) у грудні 2010 р., підприємство повинно було в декларації за грудень 2010 р. відобразити суму отриманих послуг від нерезидентів у складі податкових зобов’язань, а в декларації за січень 2011 р. на підставі податкової накладної, податкові зобов’язання за якою включено до податкової декларації попереднього періоду (грудня 2010 р.), мало право включити відповідну суму до складу податкового кредиту.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42