Новини

Імпортні операції без ввезення товару на територію України

Які строк та умови завершення імпортної операції без ввезення товару на територію України за зовнішньоекономічними договорами (контрактами)?


Відповідно до ст. 2 Закону № 185 строк та умови завершення імпортної операції без ввезення товару на територію України визначаються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Нацбанком України.

Згідно з п. 2 Порядку № 1392 строк завершення імпортної операції без ввезення товару на територію України за зовнішньо-економічними договорами (контрактами) не може перевищувати 180 календарних днів з моменту здійснення резидентом авансового платежу або виставлення векселя на користь нерезидента, а у разі проведення розрахунків у формі документарного акредитива — з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента.

Відповідно до п. 3 Порядку № 1392 імпортна операція резидента без ввезення товару на територію України вважається завершеною за наявності однієї з таких умов: зарахування виручки на рахунок резидента в уповноваженому банку у разі продажу нерезиденту товару за межами України, подання документів, що підтверджують використання резидентом товару за межами України, перелік яких визначається Нацбанком України, припинення дії зобов’язань шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог резидента та нерезидента на підставі документів, перелік яких визначається Нацбанком України.

Згідно з п. 1 Порядку № 1392 його дія поширюється на всіх суб’єктів господарювання — резидентів незалежно від форми власності.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42