Новини

Ярмаркові пригоди та вигоди

Село Великі Сорочинці знане не лише в Україні, а й далеко за її межами завдяки знаменитому Сорочинському ярмарку, який з 1999 р. отримав статус національного.
Тож кожен, кому з 14 по 19 серпня пощастило побувати тут, отримав унікальну можливість взяти участь у справжньому святі торгівлі, на якому репрезентували свою продукцію багато вітчизняних та іноземних підприємств
.


Щороку кількість бажаючих взяти участь у ярмарку, який із звичайного торговельного заходу давно перетворився на грандіозне театралізоване дійство, дедалі зростає. Цьогоріч ярмарок у с. Великі Сорочинці відвідали понад 600 тис. осіб. Свою продукцію представили підприємства та умільці з України, Білорусі, Грузії, Молдови, Німеччини й Польщі. Серед товарів були продукти харчування й одяг, текстиль і прикраси, садово-городній інвентар і сільгосптехніка, добрива та будівельні матеріали тощо. Зокрема, кожен з районів Полтавщини репрезентував свої досягнення в аграрній та промисловій галузях.

Про належні умови для роботи підприємців подбали фахівці Миргородської ОДПІ, які на час ярмарку відкрили спеціальний сервісний центр. Завітавши до цього центру, платники податків мали змогу отримати дозвільні документи на право здійснення торгівлі, проконсультуватися з питань застосування норм Податкового кодексу України, скористатися Інтернетом через зону Wі-Fі, а також дізнатися про сервісні послуги, що надаються податковими органами учасникам ярмарку, інформацію про які розмістили на біг-бордах, стендах, листівках і транслювали по радіо.

Цього разу вперше на Сорочинському ярмарку було організовано містечко майстер-класу «Сорочинська майстерня», де всі бажаючі могли навчитися виготовляти ляльок-мотанок, писанки, обереги, а також створювати цілком сучасний аквагрим та вироби з полімерної глини. Долучитися до історії та процесу виготовлення традиційних українських страв можна було на майданчику «Ярмаркова смакота», а іменинники ярмаркових днів отримали подарунки та сюрпризи на майданчику «День народження в Сорочинцях».

За результатами роботи ярмарку Великосорочинська сільрада очікує на значні надходження до місцевої скарбниці насамперед від отримання короткотермінових патентів і паркування транспортних засобів.


Ірина ВОВК,
головний державний податковий інспектор
відділу взаємодії зі ЗМІ та громадськістю ДПС у Полтавській області