Новини

Звітує УПМ ДПС у Харківській області

Завдяки заходам, проведеним за участю підрозділів УПМ ДПС у Харківській області протягом січня — липня 2012 р.:

  • забезпечено надходження коштів до Зведеного бюджету України в сумі 81,5 млн. грн.;
  • викрито 112 злочинів у сфері оподаткування, з яких 105 (90%) — тяжкі та особливо тяжкі, в тому числі 55 справ за частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України;
  • направлено до суду 48 кримінальних справ;
  • установлено збитків за порушеними кримінальними справами на суму 49,5 млн. грн., з яких відшкодовано 28,7 млн. грн.;
  • виявлено та припинено незаконну діяльність 5 конвертаційних центрів;
  • виявлено 32 факти необґрунтованої заяви про відшкодування ПДВ з бюджету на суму понад 10,7 млн. грн.;
  • припинено діяльність 23 підпільних цехів, з яких 7 — з незаконного виготовлення алкогольної продукції;
  • вилучено із незаконного обігу товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 30 млн. грн., з яких на 10,4 млн. грн. — товари підакцизної групи, у тому числі 15 541 дал алкогольних напоїв на загальну суму 8,7 млн. грн. та 985 дал спирту на загальну суму 0,5 млн. грн. Також вилучено 126,6 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму 1,2 млн. грн.

Нагріли руки на котлі

Працівники податкової міліції  Харківщини викрили злочинну схему привласнення пільгових грошей.


Підприємці одного з підприємств Харківщини для власних потреб придбали у Великій Британії дороге обладнання — паровий котел вартістю близько 1 млн. євро. Постачання до України здійснили відповідно до зовнішньоекономічного договору купівлі-продажу. Митне оформлення відбулося із застосуванням пільги зі сплати ввізного мита та податку на додану вартість згідно із Законом України «Про єдиний митний тариф». Загальна сума наданих пільг становила 2,5 млн. грн. На цьому етапі підприємці нібито не порушували чинного законодавства, проте податкова міліція з'ясувала, що злочинний намір підприємці мали із самого початку справи.

Згідно із законодавством пільги з оподаткування надаються лише за умови, що товари застосовуються платником податку у власному виробництві. Однак котел підприємці передали іншій особі, а пільги, надані державою, привласнили. Такі підприємницькі хитрощі інкримінуються як злочин, передбачений частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України. Привласнені гроші доведеться повернути державі у повному обсязі. Стосовно зловмисників порушено кримінальну справу.


Ірина БОНДАР,
прес-офіцер УПМ ДПС у Харківській області