Інші податки
Тема: Відпустки

Компенсація за додаткову відпустку

Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. При цьому вона має старшу дитину до 14 років. Жінка бажає звільнитися і вважає, що оскільки вона має двох дітей, при звільненні з нею мають розрахуватися не лише за невикористані щорічні відпустки, а й за додаткову відпустку працівникам, які мають дітей (10 днів). Чи правомірна вимога працівниці?


Відповідно до ст. 19 Закону про відпустки жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років чи дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Як слідує із вищезазначеної норми, для отримання такої відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років чи бути одинокою матір’ю тощо, вона повинна працювати (виконувати свої трудові обов’язки).

У зазначеному випадку жінка після народження дитини не приступала до виконання своїх трудових обов’язків, а перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Крім того, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону про відпустки), належать до виду соціальних відпусток, установлених ст. 4 цього Закону.

Отже, жінка, перебуваючи у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, не має права переривати її для отримання іншої соціальної відпустки, передбаченої ст. 19 Закону про відпустки, і в разі, якщо вона виявила бажання звільнитися під час перебування у відпустці (не приступивши до роботи), права на компенсацію за додаткову соціальну відпустку вона не має.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42