Інші податки

Пільг з орендної плати не передбачено

Чи має право на пільгу фізична особа, яка виховує трьох дітей віком до 18 років, з орендної плати за землю, якщо вона орендує земельну ділянку у власника?


Статтею 3 Закону про оренду землі визначено, що об’єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності.

Орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи (ст. 4 Закону про оренду землі).

Згідно зі ст. 21 вищезазначеного Закону орендна плата за землю — це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу).

Отже, оскільки чинним законодавством не передбачено пільг з орендної плати за землю, орендар земельної ділянки сплачує орендодавцю (власнику земельної ділянки) орендну плату відповідно до договору оренди, а власник земельної ділянки сплачує земельний податок до бюджету.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42