Інші податки

Пенсіонер, який є власником нежилого приміщення, не має права на пільгу зі сплати земельного податку

Чи має пільгу зі сплати земельного податку фізична особа — пенсіонер — власник частини нежилого приміщення?


Згідно з п. 286.6 ст. 286 Податкового кодексу за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Ця частка визначається співвідношенням загальної площі приміщення до спільної площі усіх приміщень у будинку.

Відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу від сплати податку звільняються:

  • інваліди першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону № 3551;
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більше ніж 2 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більше ніж 0,25 га, у селищах — не більше ніж 0,15 га, у містах — не більше ніж 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва — не більше ніж 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів — не більше ніж 0,01 га;
  • для ведення садівництва — не більше ніж 0,12 га.

Отже, власник нежилого приміщення (його частини) у будинку сплачує земельний податок з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно з урахуванням прибудинкової території, а також відповідно до цільового (господарського) призначення земельної ділянки.

Згідно з наведеною у запиті ситуацією пільга зі сплати земельного податку не поширюється на пенсіонера, який має у власності нежиле приміщення (його частину).