Новини

Робота над помилками

За рішеннями судів осіб, яких звинувачено в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, звільнено від кримінальної відповідальності.


Ленінським районним та Світловодським міськрайонним судом у червні та липні поточного року було розглянуто матеріали трьох кримінальних справ, які надійшли із постановами слідчого відділу УПМ ДПС у Кіровоградській області про звільнення від кримінальної відповідальності керівників суб’єктів підприємницької діяльності на підставі частини четвертої ст. 212 Кримінального кодексу України.

Так, зазначені особи, займаючи керівні посади, ухилилися від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Суд, заслухавши думку прокурорів, адвокатів обвинувачених та вивчивши матеріали справи, встановив можливим звільнення зазначених осіб від кримінальної відповідальності. Використавши всі переваги чинного законодавства, обвинувачені у вчиненні злочинів, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу України, добровільно сплатили податки та збори (обов’язкові платежі), відшкодувавши шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня). Загальна сума повернутих коштів становила близько 4,5 млн. грн. Крім того, судом було враховано той факт, що всі посадовці притягуються до кримінальної відповідальності вперше й раніше стосовно них кримінальні справи не порушувалися.


За матеріалами УПМ ДПС у Кіровоградській області