Новини

АР Крим

День здоров’я за графіком

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує проводити профілактичне обстеження здоров’я людям віком до 40 років не рідше одного разу протягом двох років, а після 40 — щороку. Однак стрімкий ритм життя та щільний робочий графік найчастіше відсувають цю важливу проблему на другий план. На жаль, нагадують про неї уже запущені, а часом і невиліковні хвороби.

Тому голова ДПС в АР Крим Костянтин ЦИРКУН цілком підтримав ініціативу Кримського відділення Всеукраїнської профспілки працівників органів державної податкової служби щодо проведення планового медичного огляду працівників ДПС в АР Крим.


У такий спосіб реалізується одна з різнопланових соціальних програм, передбачених Колективним договором між Всеукраїнською профспілкою працівників органів державної податкової служби та ДПС України.

Комплексне діагностичне обстеження кримських податківців з подальшим його аналізом провели фахівці Відокремленого структурного підрозділу Діагностичний центр Кримського Республіканського закладу «Крымское территориальное медицинское объединение «Университетская клиника».

Цю медичну установу було обрано не випадково. Адже гарантією якісного проведення комплексного профогляду працівників податкової служби Автономії є сучасні апаратні й інструментальні методи обстеження у відділеннях променевої, ендоскопічної, ультразвукової та функціональної діагностики із застосуванням сучасного устаткування. До того ж результати діагностичних досліджень аналізують висококваліфіковані лікарі: терапевти, невропатолог, хірург, кардіолог, оториноларинголог та інші спеціалісти, серед яких фахівці республіканського рівня акредитації — куратори регіональних медичних профільних служб у своїй спеціалізації.

Проте не лише цими чинниками зумовлений вибір медичного закладу для проведення профогляду працівників податкового відомства Автономії. Одужанню сприяє сама атмосфера, що панує у медичному об’єднанні. Пацієнти, які не один десяток років перебувають на обліку в поліклініці, не шкодують теплих слів, коли відгукуються про колектив, і розповідають, що часто заходять до лікарів або медсестер просто поговорити. Головний лікар медичного закладу Наталія Ігнатотене плекає в колективі щиру доброзичливість стосовно пацієнтів і взаємну підтримку серед колег. Пацієнтів приваблюють рідкісні для нашого часу прояви лікарської етики й такту до кожного, хто звертається по допомогу.

Підсумки профогляду підтвердили необхідність його проведення — ризики виявлено в усіх обстежених. Так, терапевт надав рекомендації щодо покращання здоров’я 30% усього колективу працівників ДПС в АР Крим, хірург — 34%, оториноларинголог — 13%, інші фахівці — 23%.

«Усю нашу діяльність спрямовано на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників податкової служби, тому одним із стратегічних завдань профспілки органів ДПС є турбота про стан їхнього здоров’я», — резюмував голова Ради профспілок працівників ДПС в АР Крим Ігор Влодавчук.


Олена НИЗОВА,
ДПС в АР Крим