Інші податки
Тема: Відпустки

Право на соціальну додаткову оплачувану відпустку

Працівниця підприємства, яка має одну дитину віком до 15 років, перебуває у відпустці для догляду за іншою дитиною, якій виповнилося 2 роки. До закінчення цієї відпустки жінка виходить у 2011 р. на роботу на умовах неповного робочого дня. Чи має вона право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, у 2011 р.?


Частиною восьмою ст. 179 КЗпП визначено, що за бажанням жінки або осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно з вимогами частини третьої ст. 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не спричиняє будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Отже, якщо жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною, почала працювати у 2011 р. на умовах неповного робочого часу, вона має право за цей календарний рік отримати соціальну додаткову оплачувану відпустку згідно зі ст. 19 Закону про відпустки тривалістю 10 календарних днів.

Зазначена відпустка є соціальною і не належить до щорічних, тому може надаватися у будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини — до чи після.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42