Інші податки
Тема: Відпустки

Документи, що підтверджують право розлученої жінки на додаткову відпустку

Які документи має пред’явити розлучена жінка, яка вважає себе одинокою матір’ю, для надання їй додаткової оплачуваної відпустки згідно зі ст. 19 Закону про відпустки?


Відповідно до ст. 19 Закону про відпустки жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без врахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Щодо надання соціальної додаткової відпустки одиноким матерям визначення «одинока матір» наведено у п. 9 постанови № 9 та п. 5 частини тринадцятої ст. 10 Закону про відпустки.

Одинока матір — жінка, яка не живе в шлюбі і в свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за її вказівкою; вдова; інша жінка, яка виховує і утримує дитину сама.

Оскільки п. 5 частини тринадцятої ст. 10 Закону про відпустки визначає одиноку матір як таку, яка виховує дитину без батька, факт утримання (аліменти) для надання відпустки значення не має.

Отже, право на додаткову відпустку мають такі одинокі матері: жінка, яка не живе в шлюбі і в свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за її вказівкою; вдова; жінка, яка виховує дитину без батька (у тому числі розлучена жінка, яка виховує дитину без батька).

Якщо жінка справді є одинокою матір’ю, тобто не живе в шлюбі і в свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за її вказівкою, або вдовою, то вона має право на вищезазначену відпустку.

Проблема виникає з наданням такої відпустки розлученій жінці або жінці, яка не взяла шлюб з батьком дитини, але батько визнав дитину і дав їй своє прізвище, оскільки батько у дитини є і у більшості випадків спілкується з нею й бере участь у вихованні.

Більш того, ст. 157 Сімейного кодексу визначає, що питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той з батьків, хто живе окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

Статтею 158 вищезазначеного Кодексу передбачено, що за заявою матері або батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто живе окремо від неї.

У разі ухилення батька від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини мати має право звернутися до суду з позовом про позбавлення його батьківських прав.

Чинне законодавство не містить конкретного переліку документів, які слід пред’явити жінці, яка виховує дитину без батька, для отримання додаткової соціальної відпустки.

Отже, на підтвердження права на зазначену відпустку в цьому випадку роботодавцю має бути пред’явлено будь-який офіційно складений, оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, в якому досить достовірно підтверджується відсутність участі батька у вихованні дитини.

Такими документами, зокрема, можуть бути: рішення суду про позбавлення відповідача батьківських прав; ухвала суду або постанова слідчого про розшук відповідача у справі за позовом про стягнення аліментів; акт, складений соціально-побутовою комісією, створеною первинною профспілковою організацією чи будь-якою іншою комісією, утвореною на підприємстві, в установі, організації, або акт дослідження комітетом самоорганізації населення, в якому зі слів сусідів (за наявності їх підписів в акті) підтверджується факт відсутності участі батька у вихованні дитини; довідка зі школи про те, що батько не бере участі у вихованні дитини (не спілкується з учителями, не забирає дитину додому, не присутній на батьківських зборах) тощо.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42