Інші податки
Тема: ЄСВ

Нарахування єдиного внеску на суми надбавки особам, які працюють за вахтовим методом

Чи є базою для нарахування єдиного внеску суми надбавок за вахтовий метод роботи?


Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб, згідно з п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

До переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавця, на які не нараховується єдиний внесок, віднесено надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок, посадових окладів працівників, що направляються для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, і працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер (п. 10 розділу I Переліку № 1170).

Отже, суми надбавок за вахтовий метод роботи не є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42