Інші податки
Тема: ПДВ

Продаж аптечними закладами лікарських засобів, виготовлених за рецептами лікарів

Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання аптечними закладами лікарських засобів, виготовлених за рецептами лікарів?


Податковим кодексом визначено чіткий перелік операцій, які звільнено від оподаткування ПДВ.

Зокрема, відповідно до пп. 197.1.27 п. 197.1 ст. 197 цього Кодексу від оподаткування звільнено операції з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами).

Тобто ця норма чітко визначає вимоги до лікарських засобів, операції з постачання яких звільняються від оподаткування, а саме: такі лікарські засоби мають бути:

  • внесені до державного реєстру лікарських засобів;
  • дозволені для виробництва і застосування в Україні.

Крім цього, вищезазначена норма Податкового кодексу не ставить вимоги щодо виробника цих лікарських засобів.

Отже, у разі якщо аптечними закладами виготовляються лікарські засоби із дозволених до застосування в Україні діючих та допоміжних речовин, то для застосування до таких засобів режиму звільнення від оподаткування ПДВ необхідно, щоб їх виробництво та застосування було дозволено в Україні, а вироблений аптечним закладом лікарський засіб було внесено до Державного реєстру лікарських засобів.

Операції з постачання лікарських засобів, які виготовлено аптечними закладами та які водночас не відповідають визначеним вимогам, оподатковуються ПДВ у загальному порядку.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42