Інші податки
Тема: ПДВ

Порядок заповнення адреси в податковій накладній

Який формат адреси повинна містити податкова накладна та в якому разі вона буде підставою для включення сум ПДВ до податкового кредиту: якщо адресу записано в порядку — індекс, населений пункт, вулиця чи навпаки — вулиця, населений пункт, індекс?


Відповідно до п. 201.6 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна є податковим документом і водночас відображається у податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Пунктом 201.10 вищезазначеної статті цього Кодексу визначено, що податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна повинна містити такі реквізити:

  • порядковий номер;
  • дату виписування;
  • повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, — продавця товарів/послуг;
  • податковий номер платника податку (продавця та покупця);
  • місцезнаходження юридичної особи — продавця або податкову адресу фізичної особи — продавця, зареєстрованої як платник податку;
  • повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, — покупця (отримувача) товарів/послуг;
  • опис (номенклатуру) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
  • ціну постачання без урахування податку;
  • ставку податку та відповідну суму податку в цифровому значенні;
  • загальну суму коштів, що підлягають сплаті, з урахуванням податку;
  • вид цивільно-правового договору;
  • код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Форму та порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом № 969.

Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, в якій зазначаються, зокрема, в окремих рядках місцезнаходження юридичної особи — продавця або податкова адреса фізичної особи — продавця, зареєстрованої як платник податку. Пунктом 45.2 ст. 45 цього Кодексу визначено, що податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Податковою адресою підприємства, переданого у довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника.

Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно перебуває керівництво) та здійснення управління і обліку. Згідно з п. 66.5 ст. 66 Податкового кодексу у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік в органах ДПС, платник податків зобов’язаний подати органу ДПС, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів. Тобто платник податків повинен забезпечити достовірні дані про своє місцезнаходження у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Адреса в полях «Місцезнаходження (податкова адреса) продавця» та «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» податкової накладної записується платником податку у загальновстановленому порядку й повинна містити такі відомості: вулиця, номер будинку, номер офісу, місто (населений пункт), район (якщо населений пункт не є райцентром), область (якщо місто не є обласним центром), поштовий індекс. Загальноприйнятими є також скорочення «вул.» замість «вулиця», «буд.» замість «будинок» тощо.

При цьому слід зазначити, що запис адреси в полях «Місцезнаходження (податкова адреса) продавця» та «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» податкової накладної у зворотному порядку не може бути підставою для виключення сум ПДВ з податкового кредиту, якщо така адреса є достовірною, відповідає даним Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців та фактичному місцезнаходженню платника податку, а також за умови правильно заповнених усіх інших реквізитів.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42