Інші податки
Тема: ПДВ

Оподаткування операцій з постачання періодичних видань

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок іноземного походження?


Згідно з пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок, крім видань еротичного характеру, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України.

Відповідно до п. 197.4 ст. 197 цього Кодексу звільнення від оподаткування товарів, передбачене п. 197.1 цієї статті, поширюється на операції із ввезення на митну територію України.

Водночас згідно з пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу надання пільги передбачено для перелічених у цьому пункті товарів вітчизняного виробництва, а саме: періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників.

Операції з постачання на митній території України ввезених на митну територію України періодичних видань друкованих засобів масової інформації, книжок, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників від оподаткування ПДВ не звільняються, якщо такі товари не мають статусу товарів вітчизняного виробництва, оскільки звільнення від оподаткування надано пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу тільки для таких товарів вітчизняного виробництва, за винятком видань еротичного характеру.

Операції з постачання на митній території України видань еротичного характеру (як ввезених на митну територію України, так і виготовлених в Україні) підлягають оподаткуванню у загальновстановленому порядку із застосуванням ставки ПДВ 20%.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42