Новини

Їдкий дим контрабандних цигарок

У м. Полтаві ліквідовано канал реалізації контрабандних тютюнових виробів іноземного та вітчизняного виробництва.


Як установлено в ході перевірки, незаконну реалізацію цигарок організував 32-річний місцевий мешканець. Тютюнові вироби російського та білоруського походження замовляли і доставляли до міста кур’єрськими службами і в подальшому реалізовували на територіях ринків, зупинках громадського транспорту та місцях скупчення людей.

У ході проведення оглядів місць зберігання тютюнової продукції та автомобілів, які використовувалися для транспортування контрафактного тютюну, працівниками податкової міліції вилучено понад 60 тис. пачок цигарок виробництва Росії, Молдови та Білорусії, а також виробництва України без марок акцизного податку та з марками акцизного податку, що мають ознаки підроблення, на суму близько 600 тис. грн.

Проводиться подальша перевірка, вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та ст. 216 (незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок) Кримінального кодексу України.

Встановлюються джерела надходження контрабандної тютюнової продукції на територію України.{h}Перший заступник голови ДПС у Полтавській області — начальник управління податкової міліції Микола МАТОРА:
«У серпні поточного року органами ДПС у Полтавській області забезпечено надходження від сплати підакцизного податку вироблених в Україні підакцизних товарів на 85 млн. грн., або на 27,1%, більше, ніж у минулому році. Податковою міліцією області з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 20,6 млн. грн., порушено 10 кримінальних справ за фактами незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів (ст. 204 Кримінального кодексу України)»{/h}


Дмитро СКОБЕЛЬСЬКИЙ,
УПМ ДПС у Полтавській області