Новини
Тема: Інше

Туристичний збір (запитання — відповіді)

Чи повинні податкові агенти подавати податкову декларацію туристичного збору, якщо у звітному періоді нарахування такого збору та надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), відсутні?


Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Підпунктом 268.7.3 п. 268.7 ст. 268  Податкового кодексу визначено, що базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Форми податкової декларації туристичного збору та перерахунку податкового зобов'язання туристичного збору, який складається у разі уточнення податкових зобов'язань за минулий податковий (звітний) період у складі звітної або нової звітної декларації і подається разом з такою декларацією, затверджено наказом № 1014. Згідно з п. 49.2 ст. 41  Податкового кодексу платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив такий платник господарську діяльність у звітному періоді.

Таким чином, податкова декларація туристичного збору податковими агентами за звітний період подається незалежно від наявності або відсутності протягом такого звітного періоду нарахувань цього збору або надання/ненадання ними послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею).


Єдина база податкових знань, www.sts.gov.ua

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42