Інші податки

Застосування штрафних санкцій за неподання Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів

Підприємство придбало 2 грудня легковий автомобіль, а 5 грудня зареєструвало його в органах Державтоінспекції. Подати Розрахунок до органу ДПС не було можливості ані в електронному вигляді, ані особисто. Які штрафні санкції буде застосовано за його неподання?


Статтею 49 Податкового кодексу передбачено, що платник податків може надіслати Розрахунок поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Водночас у разі надсилання Розрахунку поштою такий платник зобов’язаний здійснити зазначене відправлення на адресу відповідного органу державної служби не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання такого Розрахунку.

Тому підприємство зобов’язане при реєстрації автомобіля сформувати пакет документів (Розрахунок заповнено відповідно до норм чинного законодавства, копії реєстраційних документів завірено відповідним органом Державтоінспекції з описом всіх документів) та надіслати на адресу відповідного податкового органу поштою з повідомленням про вручення.

У разі неподання зазначеного пакета документів до порушників строку подання Розрахунку застосовуватимуться штрафні санкції відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу.