Інші податки
Тема: Адміністрування податків

Листи ДПА України, направлені до підвідомчих податкових органів, не є податковими консультаціями для суб’єкта господарювання

Чи мають для суб’єкта господарювання статус податкової консультації листи ДПА України, направлені ДПА в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі?


Відповідно до пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу податкова консультація — допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

За зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом (п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу).

Згідно з п. 52.2 цієї статті податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі (п. 52.3 ст. 52 Податкового кодексу).

Консультації надаються органом ДПС або митним органом, в якому платник податків перебуває на обліку, або вищим органом ДПС чи вищим митним органом, якому такий орган адміністративно підпорядкований, а також центральним органом ДПС або спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи (п. 52.4 ст. 52 Податкового кодексу).

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень (п. 52.5 ст. 52 Податкового кодексу).

Таким чином, листи ДПА України, направлені ДПА в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, з питань застосування окремих норм податкового законодавства не є податковими консультаціями для суб’єкта господарювання, оскільки не носять індивідуального характеру.