Новини
Тема: ПДВ

Помилки, допущені при перенесенні показників податкової накладної до Єдиного реєстру податкових накладних

Чи має право платник податку виправити помилки, допущені ним при перенесенні показників податкової накладної до Єдиного реєстру податкових накладних?


Пунктом 201.6 ст. 201 Податкового кодексу передбачено, що податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (за текстом — Порядок № 1246).

Порядок № 1246 визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних платників ПДВ — продавців товарів (послуг), звіряння даних, що містяться у виданих платникам такого податку — покупцям товарів (послуг) податковій накладній та розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі.

Крім того, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу визначено, зокрема, що покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність  з даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами ДПС документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках — покупця товарів/послуг.

Враховуючи вищезазначене, у Єдиному реєстрі податкових накладних підлягає реєстрації виключно податкова накладна та/або розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до неї. Тобто для платника податку, який при перенесенні показників податкової накладної до Єдиного реєстру податкових накладних допустив помилки, можливості їх виправлення не передбачено. При цьому виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами ДПС документальної позапланової виїзної перевірки такого платника ПДВ та у відповідних випадкахпокупця таких товарів/послуг.


«Гаряча» телефонна лінію за участю головного державного податкового
ревізора-інспектора відділу розгляду звернень Управління адміністрування
податку на додану вартість Департаменту оподаткування юридичних осіб
ДПС України Аліни КРАВЗЮК

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42