Статті

Україна в очікуванні нових проектів з американським бізнесом

Делегація українських урядовців відвідала з робочим візитом США. До складу делегації входили: Голова Нацбанку України Сергій Арбузов, міністр фінансів України Юрій Колобов, Голова ДПС України Олександр Клименко, інші офіційні особи. Очільники відомств зустрілись з високопосадовцями Міністерства фінансів США, Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Міністерства з питань фермерства та закордонної сільськогосподарської служби США, державного Департаменту з енергетики, Комітету енергетики та торгівлі Конгресу США, представниками провідних американських корпорацій і бізнес-асоціацій.


Сторони обговорили нинішній стан та перспективи розвитку торговельно-економічних відносин між Україною та США. Представники української делегації поінформували американців про перебіг реформ в Україні, зокрема про зміни в податковій та митній системах, а також про заходи, спрямовані на дерегуляцію економіки та подальше поліпшення інвестиційного клімату.

Зазначалося, що реформи свідчать про принципово новий етап розвитку України. Незважаючи на несприятливі зовнішньо-економічні умови в державі зберігається макроекономічна, цінова та курсова стабільність. Учасники міждержавних перемовин акцентували увагу на значному поліпшенні умов для інвестування в Україну. Зокрема, відзначено реформи в податковій та митній сферах. Наразі в Україні органи ДПС — це насамперед сервісна служба з високим рівнем обслуговування платників податків. Наголошувалось, що нинішні пріоритети податківців — зниження податкового тиску та удосконалення адміністрування податків.

Учасники українсько-американського заходу торкнулися також питань енергетичної безпеки для України в контексті залучення в державу профільних інвесторів світового рівня із США. Зазначалось, що Україна здатна забезпечити власну енергетичну безпеку за три роки. Із цією метою варто цілеспрямовано реалізовувати нинішні та впроваджувати нові проекти з видобутку енергоносіїв, залучати провідні компанії для видобутку газу з альтернативних джерел, а також розвивати енергозберігаючі технології.

Представники американських компаній виявили зацікавленість до становлення в Україні нової енергетичної галузі — видобутку газу з нетрадиційних джерел.

Зазначалося також, що у поточному році провідні американські енергетичні компанії перемогли в конкурсах на укладення угод про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в Україні. Сторони висловили сподівання, що це сприятиме розвитку сучасних технологій та отриманню масштабних інвестицій в енергетичний сектор України.


Підготував Сергій СОБУЦЬКИЙ,
serhiy@visnuk.com.ua

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42