Новини

Підакцизним товарам — особливу увагу

Продаж підакцизної продукції повинен здійснюватися виключно за цінами, граничні межі яких регулюються законодавством, наголосила голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова на зустрічі з представниками столичних торговельних мереж.


Зазначалось, зокрема, що у м. Києві ринок підакцизних товарів є «надпотужним магнітом» для зловживань у торговельній сфері, тому податкове відомство є захисником законних прав громадян на належну якість продукції та контролює вчасну сплату акцизного податку до бюджету. У цьому зв'язку ДПС у м. Києві виступила з ініціативою проведення відкритого діалогу з представниками бізнесу, які здійснюють продаж підакцизної групи товарів у столичних мережах супермаркетів та інших торговельних закладах. Загалом учасниками зустрічі стали близько 40 столичних підприємств, які провадять діяльність у цій галузі.

Зі слів Ірини Носачової, представники торгівлі мають почути та зрозуміти головний меседж податківців про неприпустимість фактів продажу алкогольних напоїв за цінами нижче за мінімально встановлений законодавством рівень, а тютюнових виробів — за цінами вище від встановленого рівня.

«Станом на початок вересня у Києві діють близько 9,5 тис. ліцензій на право здійснення оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, — поінформувала керівник столичного податкового відомства. — За вісім місяців поточного року від реалізації вітчизняного алкоголю та тютюну київські підприємства перерахували до бюджету майже 3 млрд. грн. акцизного податку, ще близько 500 млн. грн. надійшло від реалізації імпортної продукції цієї групи. При цьому у м. Києві з початку року було реалізовано алкогольних напоїв на суму понад 5 млрд. грн., а тютюнових виробів — на суму близько 8 млрд. грн.».

Розглядаючи питання боротьби з обігом на ринку фальсифікованої продукції, було відзначено, що, на жаль, значна кількість підробленого алкоголю поширюється саме у столиці. Так, лише протягом вихідних працівниками податкової служби було вилучено понад 4,7 тис. пляшок алкоголю сумнівної якості, де головними ознаками контрафакту стали наднизька ціна та підроблені марки акцизного податку. Загалом з початку року столичні податківці вилучили підакцизних товарів на суму близько 22 млн. грн., що майже вдвічі більше, ніж минулого року.

Особливо небезпечно вживати горілчану та тютюнову продукцію молоді, тому вітчизняне законодавство забороняє її продаж до 18-річного віку. Проте це не стає на заваді підприємливим особам, які свідомо порушують законодавство. Так, у січні — серпні 2012 р. податківцями було виявлено близько 95 відповідних порушень, у результаті яких донараховано 639 тис. грн. фінансових санкцій та анульовано 91 ліцензію на право торгівлі.

Крім того, податкові органи м. Києва за підтримки міської влади постійно проводять пропаганду здорового способу життя. Наприклад, починаючи з липня цього року податківці долучилися до цілодобових заходів «Діти вулиці» та спільно із працівниками відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВС України у м. Києві та служби у справах дітей КМДА систематично проводять профілактичні заходи.

Під час обговорення актуальних проблем голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова відповіла на численні запитання учасників зустрічі. За підсумками заходу представники столичних торговельних мереж пообіцяли пильніше стежити за дотриманням законодавства, якістю і ціноутворенням підакцизної групи товарів, яку вони щодня реалізують.


Прес-служба ДПС у м. Києві