Інші податки
Тема: ПДФО

Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою — резидентом як дарунок від фізичної особи — нерезидента

Який порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою — резидентом як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичної особи — нерезидента?


Відповідно до пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом IV Кодексу.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується ст. 174 Податкового кодексу, відповідно до п. 174.6 якої оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб, зокрема майна, провадиться згідно з правилами, встановленими розділом IV Кодексу для оподаткування спадщини.

Згідно з пп. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу об’єкти спадщини (дарунка) оподатковуються за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу (15 та 17%), для будь-якого об’єкта спадщини (дарунка), що успадковується спадкоємцями (обдарованими) від спадкодавця-нерезидента (дарувальника-нерезидента), та для будь-якого об’єкта спадщини (дарунка), що успадковується спадкоємцем-нерезидентом (дарувальником-нерезидентом) від спадкодавця-резидента (дарувальника-резидента).

Відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці (обдаровані), які отримали спадщину (дарунок).

Дохід у вигляді вартості успадкованого (отриманого в дарунок) майна у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцем (обдарованим) до складу загального річного доходу платника податку і зазначається у річній податковій декларації, яка подається таким платником податку до 1 травня наступного за звітним роком до органу ДПС за місцем своєї податкової адреси.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42